Arma v Děčíně padla s Varnsdorfem

Další z přátelských zápasů odehrála Arma v Děčíně proti Varnsdorfu. Trenér Lukáš Přerost postavil poprvé na hrot útoku Jakuba Teplého. Celý zápas na pozici levého obránce odehrál Jakub Pícha. První větší šanci zápasu měl ústecký Richard Veverka, který však po zaseknutí mířil křižnou střelou vedle brány. První poločas, ve kterém Arma podala velmi dobrý výkon, nabízel přibližně stovce diváků zajímavou podívanou. V 18. minutě vystihl Peterka rozehrávku rohového kopu a zahájil brejk, na jehož konci však bohužel bylo špatné zpracování Jakuba Teplého. Varnsdorf také hrozil a největší šanci měl z přímého kopu ve 42. minutě. Jakobovský dělovkou napálil břevno. Chvíli před tím si se šancí jednoho z hostí poradil Zacharda.
Ve druhém poločase už Arma zdaleka nehrála tak dobře, navíc se na obou stranách začaly množit tvrdé zákroky. Vše odstartoval zákrok Schuberta na ústeckého Zukiče. V 67. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře dalekonosnou ránou Jursa, ale brankář vyrazil míč nad břevno. V 78. minutě se po zaváhání Martykána při křižném pasu dostal Varnsdorf do vedení, tváří v tvář Novákovi uspěl Martan - 0:1. Poté už byly k vidění pouze tvrdé zákroky, Schuberta fauloval Martykán a další tvrdý zákrok měl na svědomí Teplý. Po dohodě s rozhodčím bylo utkání předčasně ukončeno.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 0:1 (0:0)
Branka:
78. Martan
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda (46. Novák) - Pavlata (46. Dvořák), Vaněk, Valenta (46. Zukič), Pícha - Peterka (46. Jursa), Martykán, Vacek (46. Králík) - Růžička (69. Teplý), Teplý (46. Smola), Veverka (46. Leibl)

Autor: Ondřej Klíč
Foto: Jaroslav Zeman / Děčínský deník