Arma v dešťové smršti s Dynamem prohrála

V 6. kole Fortuna národní ligy zajížděla ústecká Arma k zápasu do Českých Budějovic. Bylo zřejmé, že Severočechy nebude čekat nic snadného, protože Dynamo patří k týmům aspirujícím na postup.
Začátek zápasu ovlivnila dešťová smršť na jihu Čech. Začátek utkání byl o deset minut posunut a dlouho bylo otázkou, zda se zápas vůbec uskuteční. Trávník byl totiž po průtrži mračen a krupobití zcela podmáčen.

V úvodu zápasu se Armě ale docela dařilo a na podmáčeném terénu držela Budějovice daleko od své branky. V 7. minutě ale domácí Helešic hledal Mashikeho, který hlavou zamířil vedle branky. V 8. minutě ale výrazně zahrozila Arma, když Lukáš Matějka mířil jen těsně mimo tyče.

Ústecký Matějka byl aktivní a znovu o sobě nechal slyšet v 10. minutě, když znovu pálil, ale jeho střela byla zablokována. Postupem času se ale českobudějovické Dynamo dostalo do tempa a získávalo herní převahu. Ve 20. minutě ale nabořil plány domácích Helešic, když se zranil a o chvíli ho vystřídal Havel.

Po půlhodině hry ústecký gólman Kotěra vyrazil střelu Javorka. Pak hrozil i Mashike, ale ústecký brankář Kotěra byl nadále ve střehu. Arma převážně držela bezbrankový stav a až ve 40. minutě se odhodlal ke střele Pavel Pilík, ale nemířil přesně. A těsně před poločase pak ještě vedle brankové konstrukce mířil Miškovic.

Ve druhém poločase se opět ukázalo známé pořekadlo nedáš - dostaneš. Když v 54. minutě po centru Matějky nedokázal do sítě namířit Kacafírek a hned o dvě minuty později po přihrávce Táborského otevřel skóre Jakub Pešek - 1:0.

Tím začala pro Ústecké hororová dvouminutovka, protože hned v 58. minutě přidal druhý gól Dynama Petr Javorek, který dorazil hlavičku Táborského - 2:0.

Třetí trefu mohl následně přidat v 61. minutě Mashike, ale Kotěra ještě držel ústecký tým na dostřel.

Záhy dostal míč do sítě Mashike, ale sudí pro ofsajd gól neuznali. V 70. minutě mohl korigiovat stav Matějka, ale nevyužil zaváhání Havla.

Závěr utkání už byl klidný, Budějovice hlídaly dvougólové vedení a v 90. minutě nedokázal snížit ani Pavel Pilík po rohovém kopu, když jeho ránu zablokoval Kladrubský.

SK Dynamo České Budějovice - FK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 56. Pešek, 58. Javorek
ŽK: Javorek (ČB) - Gilián (UNL)
Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Vitner
Diváci: 763

SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Řezáč, Kladrubský, P. Novák, Helešic (23. Havel) – Wermke (75. Pouček), Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike Sukisa (83. Kadula), Táborský.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – Miskovič, M. Zeman, L. Vaněk, Šnirc (46. Leibl) – P. Pilík, Gilián, Richter, Jindráček (82. P. Výborný) – Matějka, Kacafírek (62. D. Procházka).

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (trenér Ústí): "Dynamo působilo lepším, rychlejším dojmem. Domácí byli častěji a jistější na míči. Dvakrát jsme nezachytili rychlé brejky, které rozhodly celé utkání. Soupeř vyhrál zaslouženě."

David Horejš (trenér Budějovic): "Jsme spokojeni, že jsme zápas zvládli. Chtěli jsme před reprezentační přestávkou uspět a získat tři body. Povedlo se. Na těžkém terénu jsme si šli od první minuty za vítězstvím. První poločas byl poměrně vyrovnaný, v tom druhém jsme měli jasně navrch a dali dva góly. Vítězství je zasloužené. Kaňkou je zranění Wermkeho a Helešice, snad to nebude nic vážného."

Autor: Martin Pešout