Arma v domácí premiéře porazila Sokolov!

ÚSTÍ N.L. – Domácí premiéra v letošním ročníku Fotbalové národní ligy vyšla na jedničku. Ústí nad Labem v dramatické bitvě přehrálo Sokolov, když o výhru muselo bojovat do posledního momentu. Utkání přihlížela velmi solidní kulisa, na tribuny si našlo cestu na 1 212 diváků.

Arma získala první druholigový bod před týdnem ve Vítkovicích a v domácím prostředí rozhodně chtěla uspět. Na sever Čech ale přijel bojovný Sokolov v čele s trenérem Pavlem Horváthem. Baník navíc v úvodním kole prohrál 1:2 ve Vlašimi, a tak měl o motivaci postaráno.

Úvodní minuty zápasu byly poklidné, ale záhy už v 10. minutě otevřel skóre Pavel Pilík. Nová posila z Příbrami se hned v prvním domácím zápase uvedla důležitým gólem. Pilík se uvedl šťastným zásahem, když po rohovém kopu zakroutil střílený centr rovnou ke vzdálenější tyči – 1:0.

Pilík záhy kopal další roh a nedlouho poté v 18. minutě Kacafírek inkasoval úvodní žlutou kartu zápasu. Sokolov se snažil o vyrovnání, ale na větší příležitosti delší dobu čekal. Naopak Kosak dostal rovněž žlutou kartu. Těsně před poločasem mohla Arma skórovat podruhé, když po souhře Peterky, Jindráčka a Kacafírka poslední jmenovaný už mohl uklízet do sítě, ale na poslední chvíli zablokoval střelu hostující Peter Mráz. A v úplně poslední akci poločasu těsně vedle pálil domácí Kacafírek po přihrávce Procházky.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Sokolov, který měl více ze hry a častěji míč na kopačkách. V 64. minutě ale ještě zahrozila Arma, když nepřesnou přihrávku Baníku zachytil Peterka a ten ještě našel Kacafírka, leč gólman Sokolova míč lapil.

V 70. minutě tak přišel čas Sokolova, když utekli hosté do přečíslení a po přihrávce Ševčíka uklízel pohotově míč k tyči Bohumil Havel – 1:1.

Inkasovaná branka byla vzpruhou pro domácí, protože záhy museli zase častěji přecházet do útoku. V závěru Arma soupeře zatlačila a rozhodnutí nakonec přinesl Martin Jindráček, který z hranice vápna zamířil přesně k tyči a nedal Belaňovi šanci – 2:1.

V samém závěru nebyla o vyhrocené momenty nouze, protože Sokolov se hnal za vyrovnáním a v 90. minutě gólman Army Kotěra odevzdal míč do autu, aby hostující Ševčík mohl být ošetřen, ovšem Sokolov následně míč domácím nevrátil a naopak z posledního nákopu ještě zahrozil. Po zápase tak museli krotit vášně na hřišti rozhodčí a menší potyčku Peterky, Martykána a Macheka musely řešit až žluté karty od sudího Houdka.

Branky a sestavy:

Branky: 10. P. Pilík, 84. Jindráček – 70. Havel

ŽK: Kacafírek, Miskovič , Matějka, J. Peterka, Martykán (všichni UNL) – Kosak, Končal, Glaser, Machek (všichni SOK)

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl (76. Šnirc) – J. Peterka (C), Miskovič – P. Pilík, Jindráček, D. Procházka (87. Gilián) – Kacafírek (66. Matějka). Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Mráz, O. Ševčík, Končal – Machek, Glaser (C) – Kosak (54. Hlavatý), Jakub Dvořák II. (69. Havel), Provod (80. Rychnovský) – A. Ševčík. Trenéři: Vítězslav Hejret, Pavel Horváth, David Vaněček.

Rozhodčí: Houdek – Melichar, Kožár; delegát: Helebrant; technický delegát: Ubias

Diváci: 1 212

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (trenér Ústí nad Labem): „Připsali jsme si šťastné vítězství. Sokolov kontroloval hru. Vstřelili jsme šťastný úvodní gól. To nás nastartovalo. Sokolov ale ve druhém poločase zaslouženě vyrovnal. Nakonec jsme rozhodli po brejkové situaci. Závěr jsme ubojovali, poslední minuty provázely emoce, alespoň se diváci nenudili.“

Pavel Horváth (trenér Sokolova): „Byli jsme lepším týmem a měli více střeleckých příležitostí, ale bohužel jsme nebodovali. Ze dvou střel na branku jsme dostali dva góly, a proto znovu nemáme ani body. Mužstvo ale odehrálo dobrý zápas a o body jsme přišli individuálními chybami. Po dvou zápasech tak nemáme ani bod, což není příjemná situace.“

Autor: Martin Pešout