Arma v generálce porazila Karlovy Vary 1:0

ÚSTÍ N.L. - Arma porazila v generálce na nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Karlovy Vary 1:0. Duel rozhodla branka Marka Krátkého z 49. minuty.
Utkání začalo v poklidném tempu. Domácí Arma měla více ze hry, ale na úvodní šance si diváci museli počkat. V 13. minutě zahrávala Arma svůj první rohový kop. O pět minut později to na tribunách poprvé zahučelo, když domácí Chodora z dorážky mířil těsně mimo branku. Pak se hra opět vrátila do středu pole. Arma hýřila větší aktivitou, ale šancí bylo na obou stranách poskrovnu. V 39. minutě pálil mimo tyče domácí Youba Drame. Tři minuty před koncem prvního poločasu pak pálil vedle branky po rohovém kopu Bílek.

Zatímco v první půli diváci mnoho šancí neviděli, hned po přestávce přišel rozhodující moment zápasu. Po svižné kombinaci Ústeckých se k míči dostal Marek Krátký a utaženou střelou poslal míč pod břevno - 1:0. Arma zvýšila tempo hry a obrana Karlových Varů měla čím dál větší problémy. Ústečtí byli aktivní, ale skóre se stále neměnilo. Občas zahrozili i hosté, takže do akce musel i střídající gólman Tvrdoň. V 85. minutě se mohla Arma radovat podruhé, když z trestného kopu trefila břevno a následně Bílek mířil na vzdálenější tyč, ale jeho pokus se do branky nevešel.

Arma tak v generálce na druhou ligu vyhrála těsně 1:0.

FK Ústí nad Labem - FC Slavia Karlovy Vary 1:0 (0:0)
Branka: 49. Krátký

Sestava:
FK Ústí nad Labem: Lindr – Bílek, Brak, Pimpara, Krátký, Drame, Chodora, Výborný, Strada, Dvořák, Šup.
V 2. pol střídali: Tvrdoň – Kingue, Peterka, Miskovič, Jindráček, Hudec, Richter.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Byl to klasický poslední zápas před prvním mistrovským utkáním. Nebyl jsem spokojen s tím, jak utkání probíhalo a jak jsme ho odehráli. Chápu, že se hráči v poslední přípravě nechtějí zranit a chystají se na důležitější mistrovský zápas. Přesto jsem musel hráčům v kabině některé věci důrazně okomentovat a spokojen jsem nebyl."

Karel Tichota (FC Slavia Karlovy Vary): "Pro nás 0:1 je slušný výsledek. Stále pokračujeme v přípravě, takže na výsledky nekoukám. Mužstva se potkala v různých fázích přípravy. Ústečtí to měli jako generálku na druhou ligu, my jsme se naopak sešli po třech trénincích. Ústí je kvalitní soupeř, snažili jsme se pozorně bránit a každou příležitost využít k rychlým protiútokům. V první půli jsme přežili dvě šance domácích, my jsme měli jednu standardku, která šla těsně vedle tyče. Prvních 35 minut od nás bylo dobrých, pak nás domácí zatlačili. Na začátku druhé půle jsme po chybě obránců dostali gól. Kluky ale i přes porážku musím pochválit. Rozdíl skoro dvou soutěží musel být znát."

Autor: Martin Pešout