Arma v Hradci Králové neuhrála ani bod, baráž je již jen v rovině teorie

Ústí nad Labem – Z utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se svěřenci Aleše Křečka vracejí s prázdnou, když nenalezli recept na Hradec Králové.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

28. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 12. 5. 2019, 17:00 hod.
FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem
2:0 (2:0)

Branky: 14. Vlkanova z penalty, 20. Šípek.
ŽK: 75. Leibl (HKR) – 47. Matějka.

ČK: 75. Peterka (UNL).
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.
Delegát: Kubíček.
Technický delegát: Chytil.
Diváci: 649.

Sestavy:
FC Hradec Králové:
Vízek – Urma, Kateřiňák (87. Soukeník), Zorvan, Vlkanova (C) – Šípek (46. Firbacher), Durdević (55. M. Černý), Leibl, J. Pokorný – Finěk, Jukl. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FK Ústí nad Labem: Lindr – Janso, Brak, Pimpara, D. Richter (69. Šup) – J. Peterka (C), D. Procházka, Miskovič (62. M. Bílek), Strada – R. Dvořák (46. Prošek), Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

První možnost zápasu měl Filip Zorvan, jeho prudká rána k tyčce pořádně zaměstnala exkrálovéhradeckého brankáře Jiřího Lindra. Ve 13. minutě byl při dorážce v pokutovém území nedovoleně zastaven Fahrudin Djurdjević a sudí Pavel Rejžek nařídil pokutový kop. K exekuci penalty se postavil Adam Vlkanova a zakončil chladnokrevně k pravé tyči.

O pár minut později vybojoval míč Jiří Kateřiňák, jeho pokus gólman hostů jen vyrazil a nikým nehlídaný Jakub Šípek dorazil balón do sítě. Ústecká Arma se poprvé připomněla ve 25. minutě, když v pádu zakončoval Jiří Miskovič, Patrik Vízek skvěle zasáhl. Poté po pohledné akci Daniela Richtera se k zakončení dostal Radek Dvořák, ale mířil nad.

V závěru prvního poločasu měl ještě slibnou šanci Otto Urma, kterého vybídl Daniel Finěk. Střela na zadní tyč byla však tečovaná a Arma se ubránila. Poté se ještě tváří v tvář Jiřímu Lindrovi ocitl Fahrudin Djurdjević, strážce hostující svatyně pohotově vyrazil na rohový kop.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky mělo Ústí nad Labem velkou gólovou příležitost na snížení, ovšem brankář Patrik Vízek se proti hostujícímu Lukáši Matějkovi vyznamenal a bravurně vyrazil. V 60. minutě se přes pravou stranu individuálně prosadil Otto Urma, kulatý nesmysl byl sražen na rohový kop.

Tempo hry následně trochu upadlo, hra byla více rozkouskovaná a přibylo ztrát. Gólman Patrik Vízek musel být pozorný při příležitosti Lukáše Matějky i při pumelici Václava Proška z hranice pokutového území. V 76. minutě hostující kapitán Jan Peterka hrubě sestřelil Jiřího Kateřiňáka po odehrání míče, sudí Pavel Rejžek neváhal ani minutu a nevybíravý zákrok ocenil červenou kartou.

Proti deseti hostům Votroci získali tři body. V samotném závěru mohl vedení zvýšit Filip Zorvan, kterého našel Filip Firbacher, ale brankou to neskončilo. Sedmnáctiletý posledně jmenovaný fotbalista měl i vůbec poslední možnost zápasu, ale gólman Jiří Lindr ho dokázal skokem pod nohy zastavit.

Hradec Králové výhrou odskočil v soutěžní tabulce na tříbodový odstup od Ústí nad Labem a nadále hraje o třetí místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR .

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Porážkou v Hradci Králové jsme ztratili reálnou šanci hrát o baráž, což nás mrzí. Na druhou stranu jsme hráli velice dobře, podle mého názoru jsme byli lepší herně než Votroci. Vytvořili jsme si i brankové příležitosti, největší šance měl Jiří Miskovič, Lukáš Matějka a Daniel Procházka, ale gól nedali. Naopak jsme inkasovali dvě laciné branky, jednu z penalty a jednu z dorážky. Snažili jsme se hrát, avšak nás Hradec Králové ztrestal ze dvou akcí. Každopádně jsem tím nechtěl srážet soupeře, má svou kvalitu, vstřelil nám dvě branky a zvítězil proto zaslouženě.“