Arma v MOL Cupu končí po porážce 0:2 se Slováckem

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté ústecké Army v 3. kole MOL Cupu prohráli na domácím hřišti se Slováckem 0:2 a v pohárové soutěži končí.
Arma se vloni ve stejné fázi pohárové soutěže poměřila se Zbrojovkou Brnou (1:4), letos na Městský stadion přijelo prvoligové Slovácko. Soupeř až na pár změn v sestavě hrálo prakticky v plné síle, a tak bylo zřejmé, že k poháru přistoupilo velmi zodpovědně. V silném složení nastoupilo i Ústí, jen místo gólmana Kotěry chytal Marián Tvrdoň, na lavici zůstal od začátku například Daniel Richter či Výborný.

Začátek utkání byl oboustraně vyrovnaný a hráči Armi dobře bojovali a snažili se o pěkné kombinační akce. Ve 12. minutě domácí Michal Leibl parádně vystřelil a nechal vyniknout gólmana soupeře Daňka. Ostatně Leibl byl po zápase velmi pozitivně hodnocen od trenéra Skály a v utkání měl řadu světlých momentů.

Už ve 14. minutě napřáhl ke střele Pavel Pilík, ale jeho pokus se do branky nevešel. Postupem času kombinovalo na míči i Slovácko. Ve 24. minutě hostující Havlík zahrával první rohový kop Slovácka, záhy ale centroval domácí Pilík na Procházku, jenž mohl zahrozit. Ve 27. minutě mohl otevřít skóre Martin Jindráček po přihrávce Leibla.

Ve 30. minutě tvrdě pálil hostující Kubala. Slovácko rovněž mělo šance, ale v dobrém světle se uvedl gólman Tvrdň, který si připsal řadu důležitých zákroků. Těsně před vápnem byl faulovaný Navrátil a hosté kopali standardku. Tvrdoň v závěru poločasu musel řešit i brejk Kubaly s Navrátilem.

Brzy po přestávce zahrozili domácí Jindráček s Procházkou, když druhý jmenovaný hlavičkoval těsně nad zařízení. Pak ale udeřilo Slovácko.

To v 53. minutě hostující Havlík napálil tyč a z dorážky pak poslal míč do sítě Vlastimil Daníček - 0:1.

Šest minut na to navíc Slovácko přidalo druhou branku. Střídající Jakub Petr po tříminutovém pobytu na hřišti poslal míč do sítě s odrazem o břevno - 0:2.

Tohle byla studená sprcha pro domácí a po vyrovnaném průběhu zápasu během sedmi minut Arma prohrávala o dva góly. V 78. minutě mohlo Slovácko přidat třetí gól, když Vlastimil Daníček posílal míč pěkně k tyči a parádním zákrokem se musel předvést gólman Tvrdoň. Arma chtěla v závěru alespoň vstřelit branku, a to se jí mohlo povést, kdyby po přihrávkách Matějky s Giliánem dostal míč do sítě Kacafírek, po jehož zakončení Arma ještě v závěru kopala roh. V 90. minutě pak střídající hostující Kanghyun Yu z úhlu branku přestřelil.

FK Ústí nad Labem - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)
Branky:
 53. Daníček, 60. Petr
ŽK: Peterka (UNL) – 76. Hofmann (SLO)
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Petřík

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Gilian, M. Richter, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – J. Peterka, Miskovič (60. Martykán) – Pilík, D. Procházka (71. Matějka) – Jindráček (75. Kacafírek).

1. FC Slovácko: Daněk – Reinberk, Hofmann, Břečka, Šimko – Šumulikoski, Daníček, Sadílek (88. Yu) – Kubala (57. Petr), Navrátil (79. Juroška), Havlík.

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (FK Ústí nad Labem):

"Sehráli jsme partii s prvoligovým týmem, který má svou kvalitu. Pro nás to byl dobrý zápas s ohledem na další druholigové utkání proti Viktorii Žižkov. Utkání se hrálo nahoru a dolů, z obou stran byly šance, i když více brankových příležitostí si připravilo Slovácko. Z mého pohledu jsme hráli slušně, hráči byli mnohem více důslední a na zápas se těšili."

Michal Kordula (1. FC Slovácko): "Splnili jsme povinnost vítězství. Nejsem ale spokojen s tím, jak jsme odehráli první poločas. Ústí nad Labem nás v určitých fázích přehrávalo a měli jsme problémy. V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit individuální výkony některých hráčů."

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii z utkání mezi Armou a Slováckem: