Arma v Opavě neuspěla

V rámci 25. kola Fotbalové národní ligy Arma jela přes celou republiku do Opavy, na půdu soupeře, který na jaře čekal na výhru, ale zároveň pouze jednou prohrál.
Trenér Petr Němec udělal v sestavě jednu jedinou změnu oproti výhře proti Vyšehradu a sice na brankářském postu. Zachardu nahradil pro tento zápas Tvrdoň. 
První poločas byl ve znamení vyrovnaného fotbalu. Oba týmy se snažily dostat do vážnější příležitosti, ale to se delší dobu nedařilo. Arma si hlídala pro Opavu tradiční centry ze strany, na které bylo mužstvo připravováno. Bohužel ve 42. minutě nařídila sudí Adámková penaltu po zákroku Peterky na Jurečku. Sám faulovaný Václav Jurečka se z penaltového puntíku nemýlil - 1:0. Arma i ve druhém poločase chtěla hrát svojí hru, ale scházela mnohdy přesnější finální fáze. Ve 48. minutě musel Tvrdoň zasahovat proti střele Grussmanna, následná dorážka mířila vedle. Stejná situace se opakovala také o pár minut později. Vítězem souboje Grussmann versus Tvrdoň byl opět ústecký brankář. Jenže v 54. minutě se Opava opět prosadila. První pokus domácích skončil na tyči, ale k dorážce se dostal Kuzmanovič, který měl už úlohu snadnou - 2:0. Arma odpověděla rychle. Po centru ze strany se nejlépe ve vápně zorientoval Zeman, který si připsal již sedmou branku v sezóně - 2:1. V 68. minutě napřáhl z hranice vápna střídající Eliáš, jehož pokus byl však tečován na roh. Arma se snažila o vyrovnání, ale žádná z vypracovaných šancí se jí nepodařila využít. A proto odjíždí z Opavy bez bodu po porážce 2:1.

Slezský FC Opava - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky:
43. Jurečka (pen.), 54. Kuzmanovič - 59. Zeman
Sestava Opavy: Květon – Simerský, Pospěch (K), Žídek, Grussmann (88. Schaffartzik), Hrabina, Kuzmanovič (74. Mrázek), Přichystal, Jurečka, Janetzký, Mozol (64. Horka)
Sestava Ústí nad Labem: Tvrdoň - Křapka, Zukič, Vaněk, Leibl (78. Šnirc) - Zeman (K), Miskovič, Peterka, Veverka (63. Bourenane), Procházka (60. Eliáš) - Smola
ŽK: 11. Janetzký, 59. Mozol, 73. Žídek, 90+1. Mrázek - 10. Křapka, 42. Peterka, 61. Veverka, 76. Bourenane, 82. Vaněk, 84. Smola
Rozhodčí: Adámková - Melichar, Kožár
Diváci: 1 492


Foto: František Géla/Deník
PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital