Arma v Pardubicích neuspěla, prohrála 1:3

Arma ve 4. kola Fortuna národní ligy cestovala do Pardubic. S tímto soupeřem se ústeckému týmu poměrně dlouhodobě daří a pokaždé s Východočechy Arma sehrávala vyrovnané zápasy. Tentokrát se ale svěřencům Jiřího Skály na východě Čech příliš nevedlo.
Armu čekala v Pardubicích horká půda, což se začalo projevovat už od druhé minuty. To už musel zasahovat ústecký gólman Kotěra po trestném kopu Jeřábka. Záhy pálil vedle branky domácí Pavel Černý a v páté minutě lapil Kotěra hlavičku Landry.

Ústí přečkalo úvodní nápor Pardubic a postupem času se hra srovnávala. Ve 31. minutě hlavičkoval vedle branky Matějka, a tak domácí branář Knobloch mohl zůstat ještě v klidu. Záhy musel pardubický kouč udělat změnu v sestavě, když domácí největší hvězdu Pavla Černého chytli zdravotní komplikace a musel vystřídat. Ve 36. minutě pak obdržel žlutý kartónek ústecký obránce Michal Zeman za faul na domácího Fouska. Ve zbytku prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, a tak první půle skončila bezbrankovým stavem.

Pardubice ale udeřily záhy po přestávce. Ve 48. minutě naskočil na rohový kop Michal Petráň a hlavou rozvlnil síť za Kotěrou - 1:0.

Záhy mohl srovnat ústecký Martin Jindráček, ale svou jedinečnou šanci neproměnil.

O minutu později Jindráčka vystřídal Štěpán Kacafírek a hned na to se domácí prosadili podruhé. Po akci Fouska se k odraženému míči dostal znovu Michal Petráň a opět hlavou překonal Kotěru - 2:0.

Arma se snažila, ale před 536 diváky se Severočechům stále nedařilo prosadit. V 81. minutě pardubický Mužík trefil břevno a zaváhání domácího hráče hned o minutu později potrestal střídající Štěpán Kacafírek, který také hlavou zužitkoval rohový kop - 2:1.

Arma okamžitě cítila šanci na vyrovnání a zbývalo jí ve snaze vyrovnat ještě dobrých deset minut do konce zápasu. Ústečtí měli tlak, ale své šance neproměnili a naopak v nastaveném čase upláchl do otevřené obrany pardubický Ladislav Mužík a v brejku se nemýlil - 3:1.

Bylo hotovo, Arma si z Pardubic body neodvezla. Není ale třeba smutnit, protože už ve středu ústecký tým hostí na Městském stadionu Znojmo. A tam se může pokusit o reparát.

FK Pardubice - FK Ústí nad Labem 3:1 (0:0)
Branky:  48. Petráň, 53. Petráň, 90+2. Mužík – 82. Kacafírek
ŽK: Jeřábek, Petráň (PCE) - Zeman, Kacafírek, Peterka (UNL)
Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Boček
Diváci: 536

Sestavy:
FK Pardubice: Knobloch – Přibyl, Šejvl, Surzyn, Fusek – Ladra (87. Kopřiva), Jeřábek (C), Řezníček, Fousek (76. Mužík) – P. Černý (32. Kovář), Petráň.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – P. Pilík, J. Peterka (C), Miskovič (70. Richter), Jindráček (52. Kacafírek), D. Procházka – Matějka.

Autor: Martin Pešout