Arma v sobotu přivítá poslední Prostějov

Náročný týden Fotbalové národní ligy finišuje. V sobotu přicestuje do Ústí nad Labem v rámci 24. kola poslední Prostějov. Začínáme v 17:00.

Představení soupeře:
Prostějovský fotbalový klub byl založen v roce 1904. Moravský klub je nováčkem Fotbalové národní ligy, do které se vrátil po dlouhých letech. Naposledy se v ní objevil v sezóně 2002/2003.

Aktuální forma:
Prostějov načal jarní část sezóny vítězstvím. Díky brance Sečkáře porazil Sokolov 1:0. Ve druhém jarním kole se Prostějov vydal na dalekou cestu do Varnsdorfu, kde schytal výprask 2:7. V dalším utkání přišla porážka s Frýdkem-Místkem 1:2. Na další body Prostějov nedosáhl ani ve Znojmě, kde prohrál 1:3. Poté zavítal do Prostějova favorit z Ostravy, který si odvezl výhru 2:0. Body nepřinesla ani cesta do Vlašimi, kde moravané prohráli vysoko 0:4.

Poslední utkání:
Netradiční středeční kolo přineslo souboj mezi Prostějovem a Opavou, kde se diváci dočkali celkem šesti branek. Vše načal ve 13. minutě hostující Puškáč, který poslal slezany do vedení. Ve 25. minutě bylo vyrovnáno, trefil se Skwarczek. V 63. minutě přišel obrat ve skóre, který zajistil Rus a Prostějov překvapivě vedl 2:1. Opava ale ukázala svou kvalitu a třemi brankami v rozmezí 17 minut strhla utkání na svou stranu. Postupně se trefili Žídek, Schaffartzik a podruhé v utkání Puškáč. Prostějov tak na jaře bodoval jen jednou a to hned v prvním utkání, od té doby na další body čeká.

1.SK Prostějov - SFC Opava 2:4 (1:1)

Branky: 25. Skwarczek, 63. Rus - 13., 88. Puškáč, 71. Žídek, 75. (p) Schaffartzik

1.SK Prostějov: Halouska – Hirsch, Malý, Schuster, Rus – Alaverdašvili (80. Čtvrtníček), Pančochář (86. Machynek), Skwarczek, Fládr – Hladík, Píchal.

SFC Opava: Fendrich – Helebrand (67. Smola), Simerský, Žídek, T. Čelůstka – Schaffartzik – Jursa, Mozol (64. Kuzmanović), Zapalač (80. Hrabina) – Jurečka, Puškáč.

Poslední vzájemný zápas:
Arma na odzim v Prostějově uspěla. Od 20. minuty sice hrála po vyloučení Zukiče o deseti hráčích, ale přesto si z Prostějova odvezla tři body. Ty ústeckým fotbalistům vystřelil v 77. minutě Pavel Moulis.

1.SK Prostějov - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branka: 77. Moulis

1.SK Prostějov: Kofroň - Machynek, Rus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Skwarczek (65. Fládr), Sus, Štrombach (74. Langer) - Píchal (60. Nekuda), Kroupa.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Šnirc, Pícha, Zukič, Kateřiňák – Martykán, Moulis (90. Miskovič), Peterka, Jindráček – Pouček (90.+2 Mysliveček), Výborný (21. Seidl).

Utkání začíná v 17:00. Kromě tradiční soutěže "Dvacku hoď, dres mu shoď" na Vás čeká další pokračování soutěže s Lukanou. Soutěž s názvem "Olej za volej" přijde na řadu o poločasové přestávce. Přijďte podporiř Armu na cestě za prvním jarním vítězstvím!