Arma v úvodním utkání nové sezóny remizovala s Jihlavou 0:0.

Arma v prvním utkání nové sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovala s ambiciózní Jihlavou 0:0.
Arma vstoupila do zápasu aktivně a v 7. minutě se do šance po rohovém kopu dostal Jiří Pimpara a jeho hlavičku musel výborným zákrokem vytáhnout brankář Vejmola. Ve 12. minutě centroval Filip Novotný na Stanislava Klobásu, který těsně minul.

Ve 29. minutě Jihlava hezky zakombinovala a na zadní tyči se ke tvrdé ráně dostal Rajmund Mikuš. Marian Tvrdoň ale vytáhl vynikající zákrok a vysloužil si potlesk z tribun Městského stadionu.

Ve 33. minutě se do šance dostal Lukáš Zoubele, ale hlavičkoval těsně mimo. O tři minuty později měla Arma velké potíže, Stanislav Klobása si obhodil Mariana Tvrdoně, ale míč směřující do branky stačil před čarou zastavit Jiří Pimpara.

Ve 38. minutě se k přímému kopu postavil Jiří Miskovič a kroutil svou střelu na zadní tyč, ale brankář Vejmola si na jeho ránu počítal a srazil ji na další rohový kop. Arma soupeře zmáčkla a přicházely další rohové kopy. Ve 42. minutě propadl míč na zadní tyč k Václavu Proškovi, který pálil z ostrého úhlu. Jeho pokus ale vyrazil brankář Vejmola, který se stačil výborně a včas přesunout.

První poločas nabídl atraktivní podívanou, přesto byl stav utkání bezbrankový.

Ve 46. minutě pálil Lukáš Zoubele, ale těsně minul horní tyč. V 51. minutě to znovu zkoušel Rajmund Mikuš, jeho střelu srazil brankář Tvrdoň nad břevno. V 55. minutě pokračoval v jihlavské aktivitě Klobása, ale těsně minul.

V 63. minutě se ve vápně do šance hnal Lukáš Matějka a po lehkém kontaktu se soupeřem se ocitl na zemi. Penalta se ale k nespokojenosti tribun nepískala. V 83. minutě mohl rozhodnout hostující Javůrek, ke kterému propadl míč na zadní tyč. Brankář Marian Tvrdoň ale vyběhl, zmenšil střelci úhel a výborným zákrokem míč vyrazil a zachránil tak Armu od inkasovaného gólu.

V 84. minutě se k další střele dostal Lukáš Zoubele, ale mířil těsně vedle. V 85. minutě se ke střele po přímém kopu dostal střídající Youba Drame, ale mířil také těsně mimo branku.

V 90. minutě se v šanci zjevil Marek Krátký, ale Petr Tlustý ho stačil doběhnout a o míč ho okrást. V poslední nastavené minutě kroutil z přímého kopu Marek Strada na Jiřího Pimparu, jehož pokus ale výborným zákrokem vytáhl Luděk Vejmola a zachránil tak pro Jihlavu bod v samém závěru.

FK ÚSTÍ NAD LABEM - FC VYSOČINA JIHLAVA 0:0
Bez branek
Žluté karty: 87. Brak (UNL) – 37. Tijani (JIH), 86. F. Novotný (JIH)
Střely na branky: 4:5
Diváci: 1 211

Sestava FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Písačka (75. Drame), Brak, Pimpara, Strada – Krátký, D. Richter (58. Valenta), J. Peterka (C), Miskovič – Prošek (70. M. Bílek), Matějka. Náhradníci: Plachý – M. Bílek, Drame, Bassey, Vlček, Jakubov, Valenta.

Sestava FC Vysočina Jihlava: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C) (55. Lacko), Fortelný – Mikuš (66. Javůrek), Zoubele, Smejkal (90+3. Křivánek) – Klobása. Náhradníci: Veselý – Vedral, Lacko, M. Pavlík, Javůrek, Křivánek.

Ohlasy:
Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Chtěli jsme domácí zápas zvládnout, věděli jsme, že Jihlava pomýšlí na nejvyšší příčky, i přesto jsme chtěli ten zápas vyhrát. Byl to spíš bojovný zápas, vytvořili jsme si nějaké šance, bohužel jsme je neproměnili. Marian Tvrdoň nám naštěstí chytil šance soupeře."

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.