Arma vkročila do jara výhrou, dvě branky obstaral Jiří Pimpara, třetí gól rozhodčí neuznali

Třinec – Stadion Rudolfa Labaje v Třinci byl dějištěm utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi domácím celkem a Ústím nad Labem. Severočeši se ujali brzkého vedení, když ve dvanácté minutě otevřel skóre Jiří Pimpara, který skóroval i o osm minut později. Arma vedla dokonce o tři branky, ale gól pro ofsajd nakonec nebyl uznán. Svěřenci Jiřího Nečka a Tomáše Jakuse se zmohli v 57. minutě již jen na snížení.

Autoři: Zdeněk Kamínek ml., Igor Mainka

17. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 2. 3. 2019, 10:15 hod.
FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem
1:2 (0:2)

Branky: 57. Dedič – 12. a 20. Pimpara.
ŽK:
81. Weber, 90+2. Kušnír – 69. Pimpara, 77. Matějka, 82. Miskovič, 90+2. Nágl.
Rozhodčí:
Dubravský – Pochylý, Dohnálek.

Delegát: Racek.
Technický delegát: Poklop.
Diváci: 475.

Sestavy:
FK Fotbal Třinec:
Adamuška – Lupták, Kušnír, Šuľa, Janoščín – Omasta, Samiec (29. Hapal), Klec, Weber, Janošík (74. Demjan) – Dedič. Trenéři: Jiří Neček, Tomáš Jakus.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Prošek, Brak, Pimpara, Šimeček (67. Strada) – Krátký, D. Richter (84. Nágl), J. Peterka, Miskovič – D. Procházka (70. R. Dvořák), Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

První větší brankovou příležitost si připravili fotbalisté Army, když v sedmé minutě Lukáš Matějka tečoval střelu Marka Krátkého jen těsně vedle. Za pět minut se již hráči pod vedením Aleše Křečka, Juraje Šimurky a Petra Vrabce radovat mohli, Jiří Pimpara z hranice malého vápna překonal brankáře domácích.

Třinec přidal na aktivitě, přesto míč ze své sítě musel opět lovit Jiří Adamuška. Opět to bylo po zakončení Jiřího Pimpary, který ve 20. minutě pro změnu hlavou i díky teči třineckého hráče trefil horní růžek.

V minutě dvacáté čtvrté už vedla Arma o tři branky, přihrávka Daniela Procházky mířila k Lukáši Matějkovi, který doslova vymetl pohlednou střelou pravý růžek. Sudí branku pro ofsajdové postavení nemohli uznat. O dvě minuty později se Třinec hrnul do brejku, Tomáš Omasta z pravé strany hledal Martina Janošíka, který na míč nedosáhl. René Dedič následně nastřelil ruku Michala Šimečka, který ale měl ruku u těla a pokutový kop na pořadu dne nebyl.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, v 54. minutě těsně přestřelil Lukáš Hapal. Časomíra přičetla jen dvě minuty a Jiří Adamuška se štěstím vyrazil střelecký pokus Daniela Richtera. V 57. minutě už mohli fanoušci Třince slavit, René Dedič se nejlépe zorientoval ve velkém vápně a ranou o pravou tyč dal domácím šanci na zvrat zápasu.

Ve zbytku zápasu si Třinec vytvořil šance, Severočeši se museli strachovat ještě v páté minutě nastavení druhé půle. Tomáš Weber z přímého kopu mířil na bránu, skvělým zákrokem se ale prezentoval Marián Tvrdoň, jenž měl rovnou zásluhu na tříbodovém zisku pro Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů:

Jiří Neček (FK Fotbal Třinec): „První poločas byl z naší strany hrozný. Už jenom podle toho, jak jsme bránili standardní situace. Přestože jsme se na ně chystali, stejně jsme ničemu nezabránili a každá standardní situace zaváněla gólem. První poločas byl na straně Ústí. Do druhého poločasu jsme nastoupili lépe, dali jsme gól, ale trochu tomu chyběl druhý. Naše hra byla o velké bojovnosti. Kombinačně jsme něco rozehráli, ale nedotáhli to do konce. Gratuluji soupeři k vítězství, za aktivitu v první půli si ho zaslouží.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Zápas jsme zvládli výsledkově dobře. V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Byli jsme aktivní a herně lepší než soupeř. Ve druhém poločase už to tak nebylo. Soupeř nás svou důraznou agresivní hrou dostal pod mírný tlak, měl hodně standardních situací, nicméně v některých momentech i trochu štěstí. Za bojovnost ve druhém poločase a kvalitu v prvním jsme rádi, že si odvážíme tři body.“