Arma vstupuje do nové sezóny. Cílem je horní polovina tabulky

Ústí n.L. – Fotbalisté Ústí nad Labem páteční předehrávkou ve Vítkovicích vstoupí do dalšího ročníku Fotbalové národní ligy. V soutěži chce Arma předvádět líbivý fotbal a pohybovat se v horní polovině tabulky. I to zaznělo na středeční předsezónní tiskové konferenci.

S poměrně velkým pohybem v kádru se přes léto musel vyrovnat trenér Army Jiří Skála. Podle jeho slov zmizelo s odchody Kateřiňáka, Poučka či Moulise dvacet gólů. „Proto jsme přivedli ofenzivní hráče typu Štěpána Kacafírka, Pavla Pilíka či Lukáše Matějky. Věřím, že těmito hráči posílíme ofenzivu. S ambicemi pro sezónu budu opatrný. Budu spokojen, když na podzim získáme dostatek bodů pro druhou část sezóny,“ nastínil ústecký kouč Jiří Skála.

Vyjádření trenéra koresponduje i s přáním klubového vedení. „Rádi bychom se pohybovali v horní polovině tabulky. Známe naše možnosti,“ naznačil Jiří Dušek, první místopředseda představenstva.

V defenzivě se chce tým opírat o zkušeného Jiřího Pimparu, mezi tyče přišel brankář Jakub Kotěra z Košic a ofenzivním esem by měl být o zkušenosti z prvoligové Příbrami obohacený Štěpán Kacafírek. „Je to hráč, který nám scházel. Je vysoký a důrazný. Absence takového bojovníka se projevovala například v duelech s Opavou či Třincem, kde tito soupeři měli vysoké hráče a my se přes ně neprosazovali,“ vysvětlil kouč Skála.

Trenér se také pozitivně dívá do startu soutěže. „V úvodu ligy máme přijatelný los, rádi bychom body sbírali už v úvodních kolech. Hodnotit start do soutěže můžeme po zhruba šesti zápasech,“ přemítal Skála, který za favority soutěže považuje Opavu, České Budějovice a sestupující celky z první ligy Příbram s Hradcem Králové.

A s jakým rozpočtem Arma vstoupí do sezóny? „Dohromady spolu s mládeží čítá 20 milionů, pro áčko se pohybuje kolem 15 milionů. To je v rámci druhé ligy v průměru,“ prozradil výkonný ředitel klubu Petr Heidenreich.

Předseda představenstva Libor Zajíček pokračoval: „Jsme městský klub a situace je taková, že v rámci rozpočtu si stojíme velmi slušně a rozpočet máme zajištěn na celou sezónu.  Jako městský klub ale nemáme strategického partnera, a proto patříme do dolní poloviny rozpočtů v rámci klubů FNL. Ale to neznamená, že bychom měli nízké sportovní cíle.“

Petr Heidenreich rovněž poděkoval městu za finanční podporu sportu v Ústí, a také fotbalového klubu.

PROFILY NOVÝCH POSIL:

Pavel Pilík: Pětadvacetiletý fotbalista přišel do Ústí z prvoligové Příbrami, kde nastupoval se svým starším a známějším bratrem Tomášem Pilíkem. Zatímco Tomáš zamířil do Zbrojovky Brno, Pavel Pilík se po krátké zkoušce v Karviné ocitl v Ústí nad Labem. Do nové sezóny jde s vizitkou hráče, který v minulém ročníku první ligy nastoupil do osmi zápasů a připsal si i jeden vstřelený gól. Prvoligové zkušenosti hodlá zúročit i v ústeckém dresu.

Daniel Richter: Dvaadvacetiletý fotbalista přišel do Ústí z prvoligových Teplic na přestup. V minulé sezóně nastupoval pravidelně v druholigovém Varnsdorfu, kde patřil k oporám.

David Zoubek: Syn někdejšího ligového hráče, který v dresu tehdejšího Hradce Králové zaznamenal originální gól, jenž se dostal do podvědomí diváků díky častému opakování jeho střeleckého kousku v televizních sestřizích z fotbalové ligy.

Štěpán Kacafírek: Po angažmá v FK Litoměřicko působil i v prvoligové Příbrami.  Dostal příležitost i v soutěžních zápasech. I díky tomu zamířil do Ústí, kde by měl střelecky nahradit Moulise, Poučka a Kateřiňáka.

Jakub Kotěra:  Čtyřiadvacetiletý brankář začínal v mládežnických týmech pražské Sparty, po krátké štaci ve Vlašimi a v Německu naposledy startoval ve slovenských Košicích. S mužstvem postoupil do první slovenské ligy, avšak klub později zkrachoval.

Patrik Gilián:  Nadějný obránce ročníku 1996 patří do skupiny řady mladých hráčů, kteří prošli uznávanou slávistickou mládežnickou základnou.

Lukáš Matějka: Dvacetiletý útočník přišel na hostování z nabitého prvoligového kádru FC Viktoria Plzeň, jelikož Západočeši spoléhají na osvědčenou sestavu, je pro mladíka hostování v Ústí vítanou příležitostí k hráčskému rozvoji.