Arma vybojovala další tři body!

11. kolo Fotbalové národní ligy přineslo bohatý program pro ústecké diváky. Arma se role favorita zhostila velmi dobře, nedopustila překvapení a na domácím stadionu zvítězila nad Vítkovicemi 2:1.
Úvod zápasu nebyl nikterak zběsilý. Začalo se v lehkém tempu. První možností byl roh Moulise ze 7. minuty, avšak bez úspěchu. V 11. minutě opět z rohu bylo před Ognjanovem rušno, ale znovu ústečtí gól slavit nemohli. Od této chvíle domácí fotbalisté hosty k ničemu výraznějšímu nepustili a začali si tvořit tlak. Přavaha tak byla jasně znát. Domácí fanoušci žadonili po gólu. A dočkali se, a to hned dvakrát velice krátce po sobě! 38. minuta přinesla první gól Army. Jiří Kateřiňák vyslal centr na Michala Zemana, ten zvolil zakončení střelou. Střela ale úspěch neslavila, odražený balon ale Zeman zachytil, přihrál na střed Lukáši Vaňkovi a ten prostřelil Vítkovického gólmana - 1:0. Neuběhla ani minuta a fanoušci domácích mohli opět slavit. Lukáš Pouček byl na středu nedostatečně hlídán, cehož si všiml Pavel Moulis, který situace využil, ihned nahrával a první zmiňovaný navýšil skóre - 2:0! následně přišla první žlutá karta, ve 42. minutě ji obdržel Vítkovický Texl. O tři minuty později dostal žlutou kartu za faul u postranní čáry Jakub Prajza. Poločas se dohrál již v poklidu.

O poločasové přestávce proběhl na stadionu křest autobusu a losování výherců.

Druhý poločas nezačal pro fotbalisty Army ideálně. Bylo evidentní, že nehrají svou hru a to mělo hořký důsledek. V 61. minutě centroval z pravé strany Ondřej Cverna na Dominika Krauta, který se hlavou nemýlil a dostat balón za záda Mariána Tvrdoně, ten tak přichází o možnost 5 nuly v řadě. 68. minuta přinesla gól ústeckých, ale radost byla zbytečná, neboť se skórovalo z ofsajdové pozice. Jan Peterrka byl faulován v 82. minutě poměrně razantním zákrokem, za který si hostující Dominik Kraut vysloužil žlutou kartu. 86. minuta mohla přinést pohromu pro ústecké fotbalisty, když Hlavsa pálil jen těsně nad. V 90. minutě mohl Pavel Moulis uklidnit jak své spoluhráče, tak ústecké publikum, když krásnou střelou mohl zvýšitz na 3:1, v tu chvíli se ale blýskl brankář Ognjan Ognjanov, který střelu senzačně vytáhl na roh. V téže minutě obdržel ještě žlutou kartu Vítkovický Patrik Demeter. To bylo vše a zápas tak skončil výsledkem 2:1 pro Armu, kteří obhájili doma roli favorita.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Zeman, J. Peterka (C), L. Vaněk (62. Seidl), Šnirc – Martykán, Kateřiňák – Moulis, P. Výborný (89. Mysliveček), Jindráček (72. Leibl) – Pouček. Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.
Náhradníci: Zacharda – Leibl, Miskovič, Mysliveček, Seidl, Pícha.

MFK Vítkovice: Ognjanov – Cverna, Coufal (C), Hruzík, Prajza (72. Vacek) – Ondráček, Texl, Demeter, Hlavsa (89. Vítek) – Jurča, Kraut. Trenéři: Roman West, Oldřich Jakubek.
Náhradníci: Kostolanský, Kodeš – Klejnot, Vacek, Vítek.

Branky: 38. L. Vaněk, 39. Pouček – 61. Kraut
Karty:   42. Texl (VIT), 45. Prajza (VIT), 82. Kraut (VIT), 90. Demeter (VIT)