Arma vyrukuje na Votroky, jede do Hradce!

ÚSTÍ N.L. - V rámci utkání 27. kola Fortuna národní ligy čeká fotbalisty Ústí nad Labem souboj na hřišti Hradce Králové s tamními Votroky. Úvodní výkop je naplánován na pátek 11. května od 18:00.
Arma odehraje zápas na hradeckém Všesportovním stadionu, na kterém probíhá rekonstrukce, protože tam začala výstavba nového fotbalového stadionu. Pro Armu se bude jednat o těžký zápas o důležité body, protože Hradec se nachází na 3. místě tabulky a stále drží šanci na postup do první ligy. Po Příbrami tak hráče Army čeká další aspirant na postup. S Příbramí to ale Armě vyšlo, svěřenci Aleše Křečka získali veledůležité tři body za výhru 1:0. Jediným gólem rozhodl obránce Olivier Kingue, který v Ústí zaznamenal při svém jarním hostování ze Slavie už druhý gólový zásah, když jeho branka po Vlašimi přinesla tříbodový zisk i v zápase proti Příbrami.

Kouč Aleš Křeček hodnotil poslední souboj s Příbramí takto: "Chtěli jsme uspět před domácím publikem, které nás povzbuzuje a věří nám. Chtěli jsme získat tři body, a to se nám podařilo. Zápas to byl nesmírně náročný, ale myslím, že jsme šli za vítězstvím od začátku do konce, hráči věřili tomu, že mohou uspět. V prvním poločase jsme hráli proti silnému větru, po přestávce se vítr uklidnil. Soupeř si vytvořil šance, měl kvalitu. Ubránili jsme to možná se štěstím a poté jsme ze standardky z tečované střely dali gól. To nám pomohlo. Ve druhé půli jsme hráli velmi dobře a měli jsme v ní několik brejkových situací."

Arma je v tabulce stále poslední, ale s minimální ztrátou na 14. záchranářskou příčku s minimální ztrátou - a to dvoubodovou. V případě úspěchu na hřišti Hradce Králové by se tak Ústečtí mohli přiblížit záchraně o něco více. Ve zbytku soutěže pak budou hostit Olympii Praha, pojedou do Frýdku-Místku a soutěž zakončí doma s Vítkovicemi. Arma zatím nasbírala 24 bodů při skóre 26:45. Inkasovala sice nejvíce gólů v soutěži, v poslední době je ale její obrana poměrně pevná, což pocítila i Příbram, která na Městském stadionu vyšla gólově naprázdno.

Náš trenér nemůže počítat se zraněnými Pimparou a Jindráčkem, jinak je tým v plné síle! Klub bude rád za podporu i na venkovním hřišti, proto děkuje fanouškům, kteří jezdí i na venkovní střetnutí.

FC Hradec Králové

Hradec je v tabulce na třetím místě se ziskem 46 bodů při skóre 51:28 a ztrácí tak pět bodů na druhou Příbram. Čtyři kola před koncem sezóny tak má stále šanci na postup do první ligy. Z té vloni Východočeši sestoupili. Hradci se příšli nepovedla podzimní část sezóny, naopak na jaře prokazuje tým trenéra Havlíčka velmi slušnou výkonnost.

Hradec vyhrál poslední tři zápasy, a to výrazně. Olympii rozstřílel 4:1, pak rozdrtil Frýdek-Místek 4:0 a naposledy předčil Sokolov 2:1. Z posledních tří duelů tak získal devět bodů při skóre 10:2. Naposledy Hradec prohrál 21.4. s Příbramí 0:2.

Hradec nemůže počítat s vykartovaným Františkem Čechem či zraněným Martinem Noskem, Igorem Súkenníkem a Petrem Eliášem.

Utkání bude pískat rozhodcovská trojice Rejžek, Koval a Kožár.

Poslední vzájemný duel:
13. kolo, 27.10.2017
FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 32. Miskovič – 43. Nosek.
Rozhodčí: Franěk – Kožár, M. Vlček.
ŽK: 66. Leibl, 81. Matějka, 90. J. Peterka (UNL) – 58. Shejbal, 85. Bederka (HK).
Diváci: 516.
Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
 Kotěra – M. Zeman, Pimpara (67. D. Procházka), L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka, D. Richter (66. Martykán) – P. Pilík, Miskovič, Leibl (81. Matějka) – Jindráček.
FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Bederka, Nosek, Knejzlík (62. Pázler) – Jirsák, Krátký (77. Martan), Vlkanova (62. Zorvan), Súkenník, Shejbal – Miker.

Autor: Martin Pešout