Arma začíná ligu ve Vítkovicích. Uspěje?

ÚSTÍ N.L. – Letní pauza je pryč a znovu startuje Fotbalová národní liga. Ústecká Arma začne sezónu páteční předehrávkou v Ostravě proti Vítkovicím.  Utkání začne v 18 hodin.

Přípravné zápasy jsou fuč a na chyby teď už není čas. Sezóna startuje a znovu se bojuje o body do tabulky. Arma nastoupí na Městském stadionu ve Vítkovicích proti místnímu MFK. Hráči Army odcestovali k zápasu na druhém konci republiky už ve čtvrtečních osm hodin ráno.

Vítkovice byly loňským nováčkem a dlouho vypadaly na odpis. Na podzim uhrály pouze několik bodů a s drtivou ztrátou je všichni pasovali na sestup do MSFL. Jenže po výměně trenéra Martina Pulpita tým převzal Ivan Kopecký a tým se na jaře neskutečně zvedl. Získal ve druhé polovině sezóny přes dvacet bodů a nakonec se v posledním kole zachránil, když vybojoval konečné 14. místo. Kouč Kopecký si tímto úspěchem vybojoval posun na post hlavního trenéra prvoligové Vysočiny Jihlava. Pro novou sezónu Vítkovice opět povede Roman West, který je také sportovním ředitelem.

„Pokud se jedná o sportovní kondici, myslím si, že jsme na tom výborně. Věřím tomu, že jsou všichni dobře připraveni. Co se týká finančního stavu, klub se nám podařilo stabilizovat. Město i kraj se k nám postavilo velice dobře, a co se týká sponzorů, na tomto poli se nám celkem daří vyjednávat v rámci dlouhodobé spolupráce. Cítím od nich podporu. A já bych ještě navíc řekl – to, že se nám podařilo zachránit druhou ligu, je zásluha celého klubu a prvořadé, co bych viděl je fakt, že se nám přestal hádat sportovní ředitel s trenérem. Tohle bylo nejlepší z naší strany a nakonec se to i projevilo na hřišti. Krásně nám to fungovalo,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci předseda představenstva Vítkovic Roman Filipčík.

V 1. kole MOL Cupu Vítkovice porazily divizní Nový Jičín 3:2, v dalším kole nastoupí proti Hodonínu.

Poslední posilou Vítkovic před startem ligy se stal Filip Twardzik se zkušenostmi z mládežnických týmů Lipska, Herthy Berlín, anglického Boltonu a hlavně Celticu Glasgow.

Cílem Army je ve Vítkovicích uspět, nejlépe vyhrát. Ústecký Ivan Šnirc se soupeře nebojí. „Na jaře sice udělali asi dvacet bodů, ale jejich tým se hodně přes léto změnil a věřím, že při dobrém výkonu Vítkovice porazíme.“

Autor: Martin Pešout