Arma začne tažení novou sezónou na půdě Frýdku-Místku!

Je to tady! Čas utekl opět jako voda a je tady start nového ročníku Fotbalové národní ligy, do kterého naši fotbalisté vyběhnou na půdě Frýdku-Místku. Nyní je čas uplatnit dřinu, kterou naši fotbalisté absolvovali pod novým trenérem Jiřím Skálou v rámci letní přípravy.
Frýdek-Místek podobně jako náš tým vyměnil v letní přestávce trenéra. Mikuláš Radványi zamířil na pozici trenéra ve slovenské Myjavě, otěží ve Frýdku-Místku se chopil zkušený Leoš Kalvoda, který v minulosti trénoval například Olomouc či Znojmo v první lize. Velkých změn doznal také kádr, část hráčů zamířila do konkurenčního Třince, včetně exústeckého útočníka Hoška. Směrem ven z klubu zamířili také Ižvolt, Stratil nebo Ujlaky. Útočná zopovědnost je tak zejména na Vyskočilovi a nové posile Ivanovovi z estonského Narva Trans.

Generálkou byl pro frýdeckomístecké hráče pohárový duel s Novými Sady. Trenér Kalvoda měl omezenou ruku při volbě základní sestavy, protože někteří hráči, zejména do ofenzivy, nebyli administrativně dořešení. I proto tak Frýdek-Místek o postupu rozhodl jedinou brankou a to v 72. minutě zásluhou Literáka, kapitána mužstva. Frýdek-Místek nastoupil v této sestavě: Prepsl – Byrtus (76. Bialek), Berežný, Literák, Švrček – Hykel, Krčula, Klabník, Slaninka – Ilko – Vyskočil (90. Javorek).

Také pro ústecké hráče bylo generálkou na úvodní duel nového ročníku FNL utkání MOL Cupu, a to s divizním Štětím. Narozdíl od našeho soupeře naši hráči odehráli pohodové utkání a s chutí si zastříleli, i když výsledek mohl být ještě výraznější. O šest branek se podělilo šest hráčů - Peterka, Moulis, Kateřiňák, Vaněk, Šnirc a Leibl. Celkem v přípravě vstřelili naši fotbalisté 27 branek + 6 pohárových. To vše za 8 utkání. Na druhou stranu také 14 branek inkasovala. "Příprava nám ukázala, že směrem dozadu máme na čem pracovat," řekl Michal Zeman, kapitán ústeckého celku.

Michal Zeman v minulé sezóně vstřelil 7 branek, což je na obránce uctihodné číslo. "Ale není to jen moje zásluha. Několik z nich jsem dal ze standardek, které jsme dobře kopali. Góly jsou vždy zásluha celého mužstva," zůstává skromný. "Chtěl bych loňský ročník střelecky navázat, i když to nebude jednoduché. Chci ale hrát nahoře, jako vždy. Takže nejlépe postoupit," dodal Zeman s úsměvem. Jedno je jasné. Ústečané se do nového, atraktivního ročníku FNL chtějí odrazit pokud možno úspěšným výsledkem. "Příprava splnila vše, co jsme si naplánovali. Dařilo se nám praktikovat určité změny v rozestavení a v útočné fázi, ale říkám, že soutěžní zápasy budou o něčem jiném. Chceme naši práci v přípravě přenést do zápasů a být úspěšní. Od toho jsme tady. Potřebujeme se před dvěma těžkými zápasy doma odrazit, ale start ve Frýdku-Místku je velmi náročný," řekl trenér Jiří Skála, jehož tým vyrazí k sobotnímu utkání již v pátek po obědě.

V minulé sezóně jsme s Frýdkem-Místkem dvakrát remizovali. Na venkovní půdě 1:1, kdy jsme výhru v zápase ztratili až v závěru. Jarní domácí odveta pak branku nepřinesla.

20. kolo FNL 2015/2016
FK Ústí nad Labem - MFK Frýdek-Místek 0:0
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman (K), Zukič, Vaněk, Šnirc - Eliáš (80. Výborný), Veverka (75. Miskovič), Peterka, Králík, Leibl - Smola
Sestava Frýdku-Místku: Mihálek – Byrtus, Klabník, Ďuriška (19. Jarabica, 46. Ižvolt), Švrček – Krišto, Skwarczek – Ujlaky, Vyskočil, Krčula (76. Stratil) – Hošek