Arma zahájila letní přípravu na novou sezónu!

ÚSTÍ N.L. - V pondělí 18. června zahájili fotbalisté Ústí nad Labem přípravu na novou sezónu 2018-2019. Hráči se nejprve sešli v kabině na Městském stadionu, nové posily poskytly rozhovory do médií a následně se tým přesunul na tréninkovou plochu na Klíši, kde se věnoval 1,5 hodiny dlouhému tréninku.
Arma zahájila přípravu v domácích podmínkách, ale brzy hráče bude čekat soustředění v Modré u Děčína. Zanedlouho také začnou přípravné zápasy.

Co se týče složení kádru na nový ročník, tým doznal značných změn. Do svých domovských klubů zamířili všichni hráči, kteří na jaře v Ústí hostovali: do Ostravy se proto vrátili Jakub Pokorný s Alexanderem Jakubovem, do Jihlavy Filip Novotný, do Slovácka Tomáš Ťok. Tým opustil také brankář Petr Vašek. Do Slavie se původně vrátil Olivier Kingue, ten by ale v Ústí ještě měl na podzim pokračovat. Smlouva pak skončila Patriku Gilianovi, stejně jako brankáři Jakubu Kotěrovi. Dosavadní asistent týmu Radim Novák pak přechází do klubové fotbalové akademie FK Teplice.

Kariéru ukončil Jan Martykán a skončil také obránce a dlouholetý kapitán týmu Michal Zeman. Ten míří do nižší rakouské soutěže, kterou skloubí s civilním zaměstnáním. Do slovenských Zlatých Moravců pak přestoupil obránce Ivan Šnirc.

Pojďme k posilám. Poprvé v kabině se také objevily nové tváře: gólman Jiří Lindr, který naposledy působil v Hradci Králové a kde mu po sezóně skončila smlouva. Další potvrzenou posilou je Marek Krátký, který taktéž přichází z Hradce Králové. V jednání jsou příchody Marka Strady, který pochází z Teplic a druhou ligu kopal už v Sokolově a Michal Bílek, jenž přichází z teplické juniorky. Po hostování v Domažlicích by se měl naopak k týmu připojit Lukáš Matějka.

S Armou momentálně trénují také talentovaní mladíci: střední záložník Jiří Michalec ze Slovanu Liberec, střední obránce Vojtěch Brak z Bohemians 1905 a Radek Dvořák z FK Litoměřicko.

Už 23. června rozehraje Arma přípravné zápasy. V Raspenavě si zahraje se Slovanem Liberec, tým čekají i zápasy v Dubí s Teplicemi či tréninky v Modré u Děčína.

Odchody:

Patrik Gilian (konec smlouvy)
Jakub Kotěra (konec smlouvy)
Petr Vašek (konec smlouvy)
Ivan Šnirc (ViOn Zlaté Moravce)
Jan Martykán (konec kariéry)
Michal Zeman (Rakousko)
Tomáš Ťok (konec hostování)
Alexander Jakubov (konec hostování)
Filip Novotný (konec hostování)
Jakub Pokorný (konec hostování)
Radim Novák (klubová fotbalová akademie FK Teplice)