Arma zahájila sezónu bezbrankovou remízou

VÍTKOVICE – Fotbalisté Ústí nad Labem vstoupili do nového ročníku Fortuna národní ligy remízou 0:0 na hřišti Vítkovic. V závěru utkání mohl rozhodnout ústecký Pavel Pilík, ale poslední šanci zápasu neproměnil.

Soutěžní premiéru v brance Army si odbyl nový brankář Jakub Kotěra, do základní sestavy se vešli i další novicové Pilík s Richterem i Matějkou, Kacafírek nastoupil do druhého poločasu.

Ústečtí vstoupili do zápasu aktivně, na zajímavý nákop nabíhal Pilík, záhy nebezpečně hlavičkoval Miškovic. Úvod se Armě poměrně povedl a dostala se do lehkého náporu. Postupem času Vítkovice srovnaly hru a rovněž se dostávaly do blízkosti ústecké branky.

Na výraznější šance si ale diváci museli počkat dlouho. Ve 20. minutě se domácí pokusili o rychlý brejk, když zakončoval vítkovický Kučera, avšak nedůrazně. V ústeckém dresu byl aktivní Pavel Pilík a často ho doplňoval Procházka. Mnohdy chyběla oběma celkům v koncovce rovněž přesnost. Ve 30. minutě z větší vzdálenosti napřáhl Miškovic, ale trefil jen připraveného gólmana.

Ve 35. minutě se domácí dokonce dožadovali penalty, ale největší šanci prvního poločasu měli domácí, když Ožvolda nacentroval na hlavu Cverny a po odrazu pak ze druhé vlny nebezpečně pálil Mišinský.

Druhý poločas začaly Vítkovice další velkou příležitostí. Mrázek si naběhl s míčem do prostoru a připravil pozici pro Kučeru, který ale v ideálním místě balon minul. V dalším průběhu diváci na nějaký vzruch dlouho čekali a spíše hráči obou celků sbírali žluté karty. V závěru utkání se do nebezpečné pozice dostával střídající Kacafírek, ale nezakončil. Až v nastaveném čase mohla Arma rozhodnout, když Šnirc odcentroval na Pilíka, který v jasné šanci neprostřelil hradbu těl domácích obránců.

MFK VÍTKOVICE - FK ÚSTÍ NAD LABEM 0:0

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš, Mikula (C), Prajza – Fiala (63. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (76. Bzirský), Kučera – Mišinský, Mrázek.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – P. Pilík, Miskovič, J. Peterka (C), Richter (77. Jindráček), D. Procházka (89. Šnirc) – Matějka (65. Kacafírek).

Rozhodčí: Mrázek – Horák, Pochylý

Diváci: 472

Ohlasy trenérů:

Roman West (trenér Vítkovic): „My jsme se hlavně do zápasu pomalu rozjížděli, trvalo nám to a bylo to dost kostrbaté. Okolo třicáté minuty jsme se chytli. V našich očích tam byla jednoznačně penalta, po které jsme mohli vést 1:0. A pak tam byly ještě i nějaké šance po brejkových situacích, které jsme měli dotáhnout. Myslím si, že to bylo celkem slušně odbráněné, soupeře jsme do nějakých velkých možností nepouštěli, jen tomu chyběl gól. Vítězství jsme samozřejmě chtěli, ale nakonec remíza 0:0 je, jak říkal trenér Skála, spravedlivá. Hosté měli v úvodu více ze hry, my zase možná ten druhý poločas, jenže tomu chyběla branka.“

Jiří Skála (trenér Ústí nad Labem): „Když jsme odtud odjížděli na jaře, spokojený jsem nebyl ani trošku, zato dnes minimálně v obranné fázi to bylo takové, jak by to asi mělo vypadat. Myslím si, že bod je asi zasloužený. V prvních třiceti minutách jsme měli určitou převahu, nicméně z toho nepramenilo nic, co by ohrozilo branku domácích. Pak Vítkovice herní projev vyrovnaly a ta druhá půle byla potom oboustranně vyvážená, útoky se střídali na obě strany a znovu opakuju, myslím si, že dělba bodů je asi zasloužená. Ano, šance chyběly, ale bylo to první venkovní utkání, a pokud z něj získáme bod, je to vždy cenné. Je to povzbuzení do další práce, navíc jsme byli vědomi kvality Vítkovic, přestože prošly nějakou obměnou. Na jaře však podávaly výborné výkony, takže z toho jsme měli určitý respekt.“

Autor: Martin Pešout