Arma zakončila podzim porážkou v Sokolově 0:3

ÚSTÍ N.L. - Trpký závěr podzimu pro ústeckou Armu. Předehrávka prvního jarního kola a celkově 16. kola Fortuna národní ligy se svěřencům Aleše Křečka nepovedla. Ústí prohrálo v Sokolově 0:3.
Ústecký tým věděl, že jednobodový zisk by stačil na to, aby se dostal ze sestupové příčky a přeskočil čtrnácté Vítkovice. V cestě stál Sokolov, jemuž se nepodařil vstup do sezóny, v poslední době ale předvádí velmi solidní výkony. A to se projevilo i v konfrontaci s ústeckým týmem. Po porážce je ale nyní jasné, že Arma přezimuje na 15. místě druhé ligy.

Do základní sestavy pro tento duel nasadil trenér Aleš Křeček oproti minulému zápasu Daniela Procházku a Jana Martykána.

První pohroma pro Armu přišla už v 6. minutě, když skóre otevřel Vojtěch Přeučil. Gól padl po chybě ústecké obrany, když jeden ze zadáků přišel o míč a Glaser pak přihrál sokolovskému střelci, který se nemýlil - 1:0. Severočeští hráči se snažili na gólové manko zareagovat, snažili se Baník dostat pod tlak, ale bohužel chyběla větší přesnost a šťastnější koncovka, jako například po krásné akci Ivana Šnirce, kdy jeho střela z dálky označkovala tyč sokolovského gólmana Belaně. To poměrně demonstrovalo situaci na hřišti. Sokolov se třikrát prosadil, zatímco Armě přes slibné  akce do branky nic nespadlo. Pojďme zpátky k zápasu. Poté, co trefil břevno ústecký Šnirc, na druhé straně hřiště trefil břevno Glaser.

Po špatném úvodu mohlo být nedlouho po první inkasované brance pro Armu znovu zle, když nepříjemně vystřelil domácí Glaser, avšak Kotěra jeho pokus kryl. Hráči Army se v dalších minutách oklepali a snažili se hrát více kombinačněji a ofenzivněji, avšak se jim nedařilo dostat se do vyložených příležitostí. Za pozornost stála střela Jindráčka z 14. minuty. Záhy ale mohl udeřit Sokolov, když Ševčíkovu ránu zablokoval ústecký zadák Vaněk.

Ve 33. minutě se hnal k brance opět Šnirc, v souboji se dvěma domácími hráči v pokutovém území spadl a dožadoval se penalty, ale píšťalka sudího Orla zůstala němá. Hra se postupně přenesla na druhou stranu a v závěru prvního poločasu se Sokolovu podařilo přidat druhý zásah. To se prosadil domácí Jan Kosak a zvýšil ve 37. minutě na nepříznivé skóre pro hráče v modrém, když se dostal přes obránce a tváří tvář proti Kotěrovi byl úspěšný - 2:0. Těsně před poločasovou přestávkou si ještě vypracoval příležitost Vaněk, který hlavičkou zakončoval Jindráčkův centr, i tu však vyrazil sokolovský gólman mimo. V poločase tak Arma ztrácela dvě branky.

Arma se snažila nepříznivý výsledek zvrátit a o poločase vystřídala. Ze hřiště odešel Marek Richter a nahradil ho Jiří Miskovič. Ústečtí sice začali druhý poločas poměrně aktivně a bojovně, ale k další větší šanci se zatím nedostali. Baník chvílemi dostával Armu pod tlak, což vyvrcholilo akcí ze 63. minuty, kdy ze spolupráce dosavadních dvou gólových střelců vznikl další gól. Skóre zvyšoval opět Vojtěch Přeučil, když dostal míč před prázdnou klec a nemýlili se - 3:0.

V dalším průběhu zápasu došlo ke střídání severočeského týmu, když do hry naskočil Daniel Richter, jenž v 67. minutě nahradil Jana Martykána. A o chvíli později se na trávníku objevil také urostlý forvard Štěpán Kacafírek, ten zase nahradil Martina Jindráčka. Přestože se do konce zápasu ještě objevily náznaky šancí Severočechů, například těsně před koncem zápasu přestřelil branku právě střídající Richter, 510 diváků v mrazivém počasí už žádnou další branku nevidělo a Arma tedy odjela ze Sokolova poražena.

FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 6. Přeučil, 37. Kosak, 63. Přeučil.
ŽK: Martykán, Šnirc, Pimpara, Leibl
Rozhodčí: Pavel Orel – Jiří Moláček, Jakub Šimáček

Sestavy:

FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Glaser (C), Machek (26. Hlavatý) – Kosak, Přeučil (72. Mejdr), Jakub Dvořák II. – A. Ševčík (52. Dvořák). Náhradníci: Bolek – Tůma, Dvořák, Hlavatý, Mejdr.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Richter (46. Miskovič), Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – M. Zeman, Martykán (67. D. Richter), J. Peterka (C), D. Procházka, Leibl – Jindráček (72. Kacafírek). Náhradníci: Tvrdoň – D. Richter, Miskovič, Gilián, P. Výborný, Kacafírek.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem):  „Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství. My jsme v tom zápase udělali individuální chyby v prvním poločase a kdo udělá více takových chyb, takhle fatálních, jako jsme udělali my, tak to utkání těžko zvládne a bohužel ty chyby udělali nejzkušenější hráči a v situaci, ve které my jsme, si tohle nemůžeme dovolit. Myslím si, že první poločas byl z naší strany herně slušný, ale ty chyby soupeř trestal a dostal se do dvougólového vedení a to si v klidu pohlídal v tom druhém poločase. My jsme se snažili ještě oživit střídáním, dali jsme tam Miskoviče, ale dostali jsme třetí gól a pak už se ten zápas v podstatě jen dohrával. Z naší strany tohle bylo prostě málo a rozhodly hrubé chyby.“

Pavel Horváth (trenér FK Baník Sokolov): „My jsme věděli, že Ústí je v těžké situaci, ale samozřejmě platí to, co bylo řečeno, ty chyby nám pomohly. My jsme do sezóny vstoupili stejně jako dneska Ústí, my jsme chtěli hrát až na hranici samotného rizika a to dneska ústečtí obránci nezvládli, takže těžký zápas z jejich pohledu, z našeho pohledu v uvozovkách pohodový zápas, v určitých fázích Ústí kontrolovalo hru, ale my jsme byli, dá se říct, připravení a dobře postaveni, ale máme pořád na čem dost pracovat, byly tam taky nějaké chyby, to si ještě ukážeme. Jsem hrozně spokojený s posledními pěti zápasy, protože jsme nedostali ani jeden gól, což je strašně důležité, navíc dneska jsme byli úspěšní i v koncovce, mohli jsme dát více branek, ale na druhou stranu musíme být pokorní a samozřejmě bereme tuhle výhru.“