Arma získala bod za remízu s Hradcem 1:1

ÚSTÍ N.L. – Ústečtí poprvé nastoupili pod novým koučem Alešem Křečkem a získali hned bod za remízu s Varnsdorfem 1:1. Arma se dostala do vedení po zásahu Miskoviče, hosté ale ještě do přestávky stav srovnali.

Arma vstoupila do utkání s energií a hráči se chtěli předvést nové trenérské dvojici Křeček – Šimurka. Už v sedmé minutě ze standardky hledal Miskovič Zemana, ten ale z dobré pozice branku přestřelil. O tři minuty později pálil už sám Miskovič a gólman Hradce musel po jeho ráně zasahovat. Ve 13. minutě o sobě dal poprvé vědět také Hradec Králové. Zakombinovali spolu Shejbal, Miker a  Krátký, přičemž pálil posledně jmenovaný, avšak vylámal si zuby na spolehlivém brankáři Army Kotěrovi.

Postupem času Votroci získávali jistotu a byli aktivnější než hráči Army.

Ze své aktivity ale vyložené šance nevytěžili a naopak domácí Michal Leibl se dostal k přímé střele na soupeřova gólmana Lindra.

Pak přišly trochu hluché minuty bez vážnějších akcí. Mezitím třeba pálil k tyči domácí Lukáš Vaněk.

A ve 32. minutě přišel gólový zásah Army. Po nepřesné malé domů hostujícího Noska se dostal k míči Jiří Miskovič a následně si poradil i s gólmanem Lindrem – 1:0.

Ve 36. minutě pak pálil z trestného kopu do břevna domácí Martin Jindráček. Mnozí na tribunách i na ústecké lavičce však byli přesvědčeni, že se míč dostal za brankovou čáru. Sudí ale zůstal v klidu.

Těsně před poločasem se pak Hradci podařilo vyrovnat. Miker prodloužil rohový kop na kapitána Martina Noska, který dopravil míč do sítě – 1:1.

Po přestávce se v šanci ocitl Hradec. Miker po přihrávce Vlkanovy pálil nepřesně. Následně to zahučelo na tribunách po střele domácího Jindráčka nad bránu. Po hodině hry promáchl míč před brankou Krátký poté, co jej našel spoluhráč Súkenník. Pak už byla hra hodně bojovná s mírnou převahou Hradce. V 73. minutě dokonce hostující Miker nastřelil tyč!

V závěru utkání pálil na branku domácí Miskovič i hostující Pajer. Aktivitou hýřil Jindráček, ale do vyložených šancí se Arma nedostávala. Těsně před koncem pak těsně vedle branky pálil Miker. Utkání nakonec skončilo smírně 1:1.

FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 32. Miskovič – 43. Nosek.
Rozhodčí: Franěk – Kožár, M. Vlček.
ŽK: 66. Leibl, 81. Matějka, 90. J. Peterka (UNL) – 58. Shejbal, 85. Bederka (HK).
Diváci: 516.

Sestavy:

FK Ústí nad Labem:
Kotěra – M. Zeman, Pimpara (67. D. Procházka), L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka, D. Richter (66. Martykán) – P. Pilík, Miskovič, Leibl (81. Matějka) – Jindráček.

FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Bederka, Nosek, Knejzlík (62. Pázler) – Jirsák, Krátký (77. Martan), Vlkanova (62. Zorvan), Súkenník, Shejbal – Miker.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
"Hráli jsme proti velmi kvalitnímu a kombinačnímu mužstvu. Soupeř byl rychlý a dynamický. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale musíme brát i bod. Naši hráči prokázali chuť bojovat. Za ty dva až tři tréninky pod mým vedením jsme udělali kus práce. Není to však o trenérovi, ale o hráčích.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Pro nás je to ztráta dvou bodů. Na začátku byla aktivnější Arma povzbuzená vedením nového trenéra. Postupem času jsme se dostali ke čtyřem zblokovaným střelám, kde jsme mohli udeřit. Následně jsme udělali velkou chybu a darovali jsme soupeři gól. Naštěstí jsme vyrovnali po rohovém kopu. Ve druhé půli jsme měli gólové šance a možná jsme měli kopat i penaltu."