Arma zvítězila v Táborsku, Tvrdoň se třetí nulou do popředí statistik

Tábor – Ve čtvrtém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR poměřilo Táborsko síly s fotbalisty Ústí nad Labem. Jiří Jarošík naordinoval svému celku vítěznou taktiku a odjíždí domů s plným bodovým ziskem. Marián Tvrdoň si připsal letos třetí čisté konto a vévodí tak brankářským statistikám ligy společně s královéhradeckým Patrikem Vízkem.

Autoři: Matěj Vybíral, Zdeněk Kamínek ml.

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 20. 9. 2020, 16:30 hod.
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
FC MAS Táborsko – FK Ústí nad Labem
0:2 (0:0)

Branky: 47. Bazal, 67. Prošek.
ŽK: 78. Provazník, 90+1. Brabec – 23. Kušej, 72. J. Peterka.
Rozhodčí: Houdek - Hurych, J. Váňa.
Delegát: P. Mareš.
Technický delegát: Brutar.
Diváci: 572.

Sestavy:
FC MAS Táborsko:
Pecháček – Almeida, Dybala, Brabec, Janošík (60. Majka) – Vozihnoj (60. Provazník), Icha, Tolno (42. Havrda), M. Kučera – Musiol, P. Plachý. Trenéři: Sergejs Golubevs, Miloslav Brožek, Martin Bárta.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Chodora, M. Bílek, J. Peterka – Miskovič (86. Emmer), Prošek (90+2. Strada), Hampl, Čičovský – Kušej, Bazal (85. Jakš). Trenéři: Jiří Jarošík, Patrik Kolář.

Táborsko vstoupilo do utkání aktivněji a v 11. minutě se protlačil k hlavičce zblízka Kučera, o kousek však minul hostující branku. O chvíli později unikl defenzivě Tolno, ale míč si příliš předkopl a poté už nezakončil přesně.

Dvě šance v druhé fázi prvního poločasu si vypracoval Petr Plachý. V prvním případě jeho zakončení Tvrdoň míč pokryl, v tom druhém musel balon vyrážet na roh. Ústí nad Labem zahrozilo až v závěru, střílená přihrávka před branku ale nenašla nikoho v hostujícím dresu.

V úvodu druhé půle se prosadili Severočeši. Josef Bazal dostal přihrávku do běhu, vypálil přes obránce a na tvrdý pokus Pecháček nedosáhl. Druhou trefu mohl přidat Václav Prošek, Pecháček si tentokrát poradil.

Aktivní Petr Plachý si vytvořil další dvě tutové šance. Jeho ránu do horního rohu musel vytáhnout Tvrdoň konečky prstů a domácí útočník neproměnil ani samostatný únik na branku. Střelou po zemi těsně minul pravou tyč. Následovalo klasické nedáš – dostaneš. Václav Prošek poslal míč do pokutového území a skákavý centr prošel nečekaně až do domácí branky.

Táborsko se snažilo utkání zdramatizovat, ale k velké šanci se už nedostalo. Ústí nad Labem tak zvítězilo 2:0 a zapsalo druhou výhru v sezóně. Jihočeši jako nováček na první bod stále čekají.

Ohlasy trenérů:

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem):
Podle mého názoru zažil soupeř lepší start zápasu. Následně jsme ke konci prvního poločasu převzali iniciativu a navázali na to ve druhé půli rychlým gólem. První branka nás uklidnila a začali jsme hrát to, co jsme si řekli. Jednalo se o důležité vítězství, podali jsme týmový výkon. Musíme se přesto v určitých činnostech bez balónu i s balónem zlepšovat.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.