Arma zvítězila v Turnově 3:1 a postupuje do třetího kola MOL Cupu

TURNOV - Arma zvítězila ve 2. kole MOL Cupu na hřišti divizního Turnova 3:1 a postupuje do třetího kola. Výhra se na venkovním hřišti nerodila snadno, nakonec Arma ale potvrdila svou kvalitu.

Jak trenér Jiří Skála avizoval dopředu, Arma přivezla do Turnova pozměněnou sestavu oproti ligovým zápasům a dostali prostor také mladí hráči z dorostu. Debut si odbyl obránce Hudec, do druhého poločasu vyběhl například Kunc a v sestavě byli i mladí fotbalisté Gilián s Matějkou. Druhý jmenovaný dokonce skóroval.

Ale pojďme od začátku. Arma se představila na hřišti divizního Turnova, který disponuje v sestavě několika zkušenými hráči včetně protřelého Petra Papouška, dlouholetou ikonou Slovanu Liberec.  Na stadion v Turnově si pak našlo cestu 449 diváků.

Turnov se chtěl proti soupeři z vyšší soutěže vytáhnout a povedl se mu začátek zápasu. Už v 5. minutě se ústecký gólman Tvrdoň ohlížel za nebezpečnou střelou domácích. Záhy pak inkasovali žluté karty Hudec s Miskovičem. Po vyrovnaném začátku se pak znenadání prosadila Arma, když skvělou individuální akci zakončenou přesným centrem provedl Procházka a posadil míč na hlavu Štěpána Kacafírka, který pohotově otevřel skóre – 0:1.

Nadále pokračoval vyrovnaný duel a v 28. minutě domácí Petrlák trefil tyč a následnou dorážku Cigánka vytěsnil brankář Tvrdoň na roh. A pro Armu bylo ještě hůře, když v 43. minutě domácí Aleš Benek z dálky vypálil a pověsil míč pod břevno – 1:1.

Po vyrovnaném poločase bylo otázkou, co přijde po přestávce. Turnov začal znovu náporem, a do 50. minuty kopal hned tři rohové kopy. Tvrdoň v ústecké brance musel ještě několikrát zasahovat, mimo jiné kryl několik střel Papouška. Pak ale už přišel čas Army. Vítěznou branku zaznamenal v 63. minutě po skrumáži ve vápně Petr Výborný – 1:2. A o tři minuty později individuální únik povedeně zakončil Lukáš Matějka – 1:3.

V závěru už Turnovu došly síly, a tak ještě výsledek mohl korunovat střídající Pavel Pilík, když v 84. minutě nastřelil tyč.

Arma tak postupuje do dalšího kola MOL Cupu a bude se těšit na los. Hráči se shodují v tom, že by rádi na domácím stadionu přivítali soupeře z první ligy.

FK Turnov - FK Ústí nad Labem 1:3 (1:1)
Branky: 43. Benek – 25. Kacafírek, 63. Výborný, 66. Matějka

FK Turnov: Hyka – Kordík, Šimek, Havel, Benek, Beníšek, Houžvička (57. Horák), Papoušek (87. Veber), Cigánek (70. Dlouhý), Petrlák, Novotný(C).
Náhradníci: Drahovzal, Svoboda, Veber, Dlouhý, Horák, Majer

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Pimpara (C), Zoubek, Procházka (75. Kunc), Miskovič, Gilian, Výborný, Šnirc, Jindráček (57. Pilík), Kacafírek (57. Matějka).
Náhradníci: Kotěra – Pilík, Leibl, Zeman, Kunc, Matějka.

Rozhodčí: Franěk - Kříž, Vitner

Autor: Martin Pešout