Avispa Fukuoka hodnotí pobyt v Ústí nad Labem

Nestává se často, aby do České republiky zavítal japonský fotbalový tým. Díky Geraldovi Prellovi z Česko-německé fotbalové školy se to však podařilo. Japonský tým Avispa Fukuoka sehrál v našem tréninkovém centru přátelské dvojutkání s naším FK Ústí nad Labem a Mosteckým FK. Na závěr pak společná večeře na Větruši. Podařilo se nám získat exkluzivní ohlasy z japonského týmu k pobytu v Ústí nad Labem!

Váš tým zanechal velice pozitivní dojem jak na hřišti, tak mimo něj. Jak se Vám v České republice a Ústí nad Labem líbilo?
"O celé České republice jsme si vytvořili velice hezký obrázek a totéž platí o Ústí nad Labem. Česká republika je skutečně nádherná oblast pro dovolenou. V Ústí nad Labem jsme mohli nastoupit na perfektní travnaté hřiště, které můžeme pouze závidět. Takové travnaté hřiště u nás nemáme. Jsme navíc velice rádi, že jsme mohli vidět také krásný Hotel Větruše a nasát tak trochu české kultury spojené s krásným výhledem na město. Moc se nám tu líbilo."

Oba zápasy, jak s Mostem, tak s Ústím, jste vyhráli vysokým výsledkem. Kde vidíte největší rozdíly oproti japonským soupeřům, na které jste zvyklí?
"Hráči jsou o hodně vyšší, ale myslíme, že o výsledku rozhodla hbitost a týmová práce. Také jsme asi o něco více zvyklí hrát ve vysokém tempu."

Jaký je Váš program na území ČR?
"Máme před sebou ještě jeden přátelský zápas. Poté už nás čeká Allstars Cup, kde se střetneme s nejlepšími celky z Evropy."

Jak široký je Váš kádr a jaké je postavení Vašeho týmu v domácím prostředí?
"Máme v kádru 16 hráčů. Přivezli jsme 2 hráče ročníku 2002. V současnosti jsme v nejvyšší japonské soutěži, ale jsme 9. z 10 mužstev. Spolu s námi hrají v soutěži 3 celky z ostrovka Kyushu. Nicméně nejsme ani v polovině sezóny, takže doufáme, že se k nám štěstí obrátí a výsledky zlepšíme."

Děkujeme za rozhovor, návštěvu a skvělý dojem, který jste v Ústí nad Labem zanechali.
"Ještě jednou bychom rádi poděkovali klubu FK Ústí nad Labem za skvělé pohostinství. Ať se Vám daří!"