Benjamínek kabiny Marek Richter: Cukroví mě už moc neláká

Nejmladší hráč ústecké kabiny se v průběhu podzimu rychle probojoval do sestavy. Stoper Marek Richter se rozpovídal o tom, jak tráví volno a jaký vztah má k vánočním svátkům.

Jsi v kabině nejmladší věkově i služebně, jak tě spoluhráči přijali a jak se ti v ústecké kabině líbí?

Myslím si, že jsem zapadl docela rychle, protože jsem hodně kluků už znal, třeba s Danem Richterem, Danem Procházkou a Petrem Výborným jsem hrál v juniorce v Teplicích, Patrika Giliana jsem taky znal, takže mezi tyhle mladší kluky jsem zapadl rychle a ti starší mě taky vzali v pohodě. Spíš chvilku trvalo mně, než jsem se rozkoukal, ale jsou tam super kluci a všichni mě, myslím, vzali dobře.

A nechybí ti tedy teď ve volnu fotbal? Nebo volno vnímáš tak, že ti prospívá v tom, aby ses o to víc těšil na hřiště?

Já si myslím, že to ještě přijde, že mi to začne chybět. Teď v těch prvních dnech si užívám odpočinku a volna a že si můžu trochu pročistit hlavu a chvilku nemusím myslet na fotbal, ale vím, že mi přes vánoční volno bude fotbal určitě chybět.

Jak teď trávíš svoje volné dny?

Většinou jsem buď s přítelkyní nebo chodím s kamarády na různé doplňkové sporty, hodně chodíme na badminton a tenis a teď před Vánoci chodíme s přítelkyní hodně nakupovat a vybírat dárky, takže se snažím být pořád v pohybu.

Chystáš se na nějakou vánoční dovolenou?

Původně jsme to plánovali, ale nakonec to pojmeme v kruhu rodinném, takže budeme doma s rodinami a zůstaneme v Čechách.

Jaký máš vztah k cukroví, vezmeme-li v potaz trojúhelník sportovec - sladké - váha?

Já za sebe můžu říct, že jsem si váhu musel hlídat vždycky, ale díky mojí babičce, která pekla hrozně moc cukroví, jakože fakt hrozně moc, tak jsem z toho cukroví asi trochu vyrostl a už mi to teď ani moc nechutná a když už, tak si vybírám jen některé druhy, třeba vosí hnízda, ale celkově mě cukroví už nějak moc neláká. To se spíš těším na řízek a bramborový salát.

Jaké vánoční tradice dodržuješ?

Když jsem trávil Vánoce doma s mamkou, tak jsme chodili do kostela a pak děláme takové ty běžné věci, jako že si dáváme šupiny pod talíře, pouštíme si koledy, jen takové maličkosti, ale jinak žádné speciální tradice nedodržujeme.

Na jaký dárek, který jsi dostal nebo i dal, nejradši vzpomínáš?

Když jsem byl malý, tak mi vždycky udělal zaručeně radost fotbalový míč.

Máš nějaké novoroční předsevzetí? S čím bys chtěl vstoupit do nového roku?

Já si moc předsevzetí nedávám, takže jsou to spíš taková přání. Když to vztáhnu na fotbal, tak bych určitě chtěl, abychom měli úspěšnější sezónu, abychom se udrželi a fanouškům ukázali, že podzim bylo jenom špatné období. A jinak bych si přál, aby byli všichni moji blízcí zdraví, abych byl zdravý já a mohl se věnovat naplno tomu, čemu chci. 

Rád bych využil tuto příležitost k tomu, aby všem fanouškům popřál krásné a pohodově prožité vánoční svátky a všechno nejlepší do nového roku.

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital