Bod z Třince je cenný. Nyní chceme zvládnout zápas s Táborskem, říká trenér Křeček

ÚSTÍ N.L. - O posledním víkendu sehrála Arma těžký zápas na hřišti Třince a v pátek ji čeká stejně důležitý souboj s Táborskem. Situaci hodnotí trenér Army Aleš Křeček. "Výkony se zlepšují. Všechny naše zápasy na jaře kromě utkání ve Znojmě měly kvalitu a věřím, že budeme stále lepší," říká kouč.

V posledním kole jste získali bod za remízu 1:1 v Třinci. Jaké utkání jste tam odehráli?
Bod s Třincem byl pro nás cenný. Chtěli jsme tam uspět a bodovat, nakonec z toho byl jeden bod. Třinec se nachází na čelních místech tabulky. Teď se jim sice tolik nedaří, ale bod bereme. Je pro nás povzbuzením. Prohrávali jsme, dohrávali utkání v deseti. Z tohoto pohledu si kluci zaslouží pochvalu za bojovnost, že věřili, že to lze zvládnout. S tím jsme byli spokojení. Také víme, že Frýdek-Místek vyhrál na hřišti Viktorie Žižkov, takže v kontextu tabulky se nic nezměnilo. Nyní se připravujeme na dalšího těžkého soupeře z Táborska.

Bylo velkou komplikací, že jste v Třinci dohrávali o jednoho hráče méně v deseti?
Neřekl bych, že bychom se dostali pod velký herní tlak, ale Třinec hrozil ze standardek. Soupeře jsme ale do velkých šancí nepustili. Byť, když hrajete proti jedenácti a soupeř vystřídal a poslal do hry dalšího vysokého hráče, není to jednoduché. Ve druhé půli jsme vyrovnali a chtěli zápas strhnout na svou stranu. Po vyloučení už jsme to chtěli dohrát na remízu.

Vyloučen byl Daniel Richter. Skutečně šlo o tak velký faul?
Richter byl vyloučen přísně, podle mě to nebylo na červenou, ale na žlutou kartu. S tím ale nic neuděláme. Snad dostane stopku jen na jeden zápas, to je ale v řešení disciplinárky. Musíme si v následujícím zápase poradit bez něj. Naopak je k dispozici Peterka. Někteří hráči mají drobné šrámy, ale většina kádru bude na zápas dobře nachystaná.

Nyní Armu čeká Táborsko, se kterým jste se střetli už v zimní přípravě.
Utkání ze zimy si samozřejmě dobře pamatuji. Táborsko má zkušený tým. Patří v tabulce na vyšší pozice, než na které momentálně je. Zápas chceme zvládnout. Utkání Táborska jsem viděl na videu. Chceme se na tento souboj dobře připravit. Žádný zápas nebude snadný.

Tabulka v sestupovém pásmu je nyní hodně vyrovnaná, že?
Jedinou cestou je nenechat se znervóznit. Jestli Frýdek-Místek či Vítkovice vyhrály, s tím nic neuděláme. Musíme se soustředit na naše výkony, tréninky… Co se děje kolem nás, to nemůžeme ovlivnit.

Výkony Army ale mají vzestupnou tendenci, z posledních dvou zápasů jste získali čtyři body.
Výkony se zlepšují. Všechny naše zápasy na jaře kromě utkání ve Znojmě měly kvalitu a věřím, že budeme stále lepší. Rozhodující duely přijdou v květnu, kdy nás čekají anglické týdny, to se bude hrát ve středu i v sobotu. Tam se bude lámat chleba.

Jak jste spokojen s tréninkovými plochami?
Spokojený bych byl, kdybychom měli jednu stálou tréninkovou plochu. Zatím putujeme po městě, v úterý jsme byli ve Svádově, předtím na Klíši. Jsme rádi, že nás tam na hřiště pustí, ale do dobré kvality mají hřiště daleko. Ostatní mužstva to ale mají podobné. Snažíme si hlavně ušetřit naše hlavní hřiště na stadionu pro ostré zápasy.

Autor: Martin Pešout