Bohumil Hudec: Už se těšíme na sezónu, chceme nasbírat co nejvíce zkušeností

Bohumil Hudec patří ve svých 17 letech k základním stavebním kamenům ústeckého nejstaršího dorostu. Navíc se dočkal premiérového startu za "A" mužstvo dospělých.

Stalo se tak 8. 8. 2017 na půdě Turnova v rámci 2. kola MOL Cupu. Petr Kunc se do "áčka" podíval už dříve, nastoupil ve FNL na půdě Olomouce a Žižkova. Hudec si premiéru odbyl právě v pohárovém utkání. "Byl jsem strašně rád, když jsem se dozvěděl, že pojedu s "áčkem" na pohárové utkání. Byl to skvělý pocit!" zářil nadšením Hudec. Co víc, nebylo to žádné zahřívání lavičky, ale rovnou ostrý start v základní sestavě. "Trenér Skála mi to řekl na předzápasovém tréninku."

Debut to byl úspěšný. Arma nezaváhala a po výhře 3:1 postoupila do dalšího kola. Hudec odehrál celý zápas po boku Jiřího Pimpary. "Byl jsem trochu nervózní, ale s úvodním hvizdem to z vás všechno spadne. Od začátku se mi hrálo velmi dobře, protože jsem věděl, že mám okolo sebe hráče, o které se mohu opřít," řekl Hudec. S výkonem "Bóži" byl spokojen také trenér Jiří Skála. "Obstál, utkání zvládl, téměř bezchybně. To je pozitivní," řekl ústecký trenér na adresu hráče ročníku 2000.

Nyní se však Hudec a celý tým U19 musí soustředit na začínající sezónu. Po reorganizaci soutěží mají ústecké dorosty zastoupení jak v České lize dorostu U19 sk. B, tak také v České divizi dorostu U19 sk. B, kde bude nastupovat tým U18. "V přípravě už, dá se říct, finišujeme. Začali jsme již 17. července a proběhlo také soustředění ve Starých Splavech. Sehráli jsme rovněž několik přátelských zápasů, bohužel nám nevyšla generálka s Libercem," hodnotí přípravu Bohumil Hudec. Sezóna začne pro U19ku v neděli v domácím prostředí proti "B" týmu Mladé Boleslavi. U18 pak zajíždí na půdu České Lípy. "Jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Chceme vyhrát co nejvíce zápasů, nasbírat co nejvíce zkušeností a umístit se na co nejvyšších příčkách."