Brankáře Vaška jsme brali jako jedničku, nastiňuje trenér Aleš Křeček

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem v dalším přípravném utkání zdolali tým Teplic U21 jasným výsledkem 5:1. Juniorka Teplic nebyla pro Armu těžkým soustem. Kouč Aleš Křeček byl proto s výhrou spokojen.
Kromě zápasu s juniorkou Teplic se ale trenér Army věnoval i dalším tématům. Nastínil, jak je na tom ústecká soupiska, kdo ještě tým může posílit a kdo naopak odejde. Prozradil také, kdo bude brankářskou jedničkou.

Po porážce s Duklou 1:4 jste přehráli juniorku Teplic 5:1. Můžete oba zápasy porovnat?

Oba zápasy byly rozdílné. Dukla byla rozhodně tězším soupeřem. Pražané byli vyspělejší, kombinační a nedokázali jsme se s nimi vypořádat. Po zápase s Duklou jsme si některé věci vyříkali a věnujeme se věcem organizačním, taktickým. Jak to vzadu dobře odbránit a tak dále.

Jak se vám zamlouvalo utkání s juniorkou Teplic?

V první půli jsme se rozjížděli hodně pomalu. Trvalo nám, než jsme se rozjeli. V podstatě celý první poločas. Druhá půle byla už podle našich představ. Vstřelili jsme tam čtyři branky. A soupeře jsme jednoznačně přehráli.

Jak to vypadá s Ladislavem Vopatem?

Vopat se zranil na konci prvního poločasu, tak jsme ho do druhé půle nenasadili. Bude tu s námi do 8. února, dokud se nevrátí Dukla, jejíž je hráčem ze soustředění, a pak si řekneme co dále.

Kdo je na marodce?

Kingue má problém s kolenem. Pokud se ukáže, že zranění není vážné, uděláme potom definitivní rozhodnutí a pravděpodobně si ho necháme.

Jaký bude váš další program?

Nejtěžší fázi přípravy, leden, máme za sebou. Teď se budeme věnovat trochu jimým věcem. Herní kondici, taktickým záležitostem. Bude to intenzivní, hráče čekají ještě důležité tréninky, ale to nejtěžší máme za sebou.

Můžeme očekávat ještě nějakou další posilu do týmu? Například z Baníku Ostrava, odkud už přišli Jakubov s Vaškem?

Nejsem v kontaktu jenom s Baníkem, ale i dalšími kluby a manažery. Ještě bychom ale rádi o některého hráče tým posílili.

Můžete být konkrétní?

O jaký post či hráče by se mohlo jednat, si nechám pro sebe.

Pavel Pilík v přípravě vstřelil tři góly v posledních třech zápasech. Co k němu říci?

Pildu znám, je to bojovník, vše odmaká na 100 procent. Vrací se mu to v tom, že dává góly. Získává tím sebevědomí. Stavíme ho na jiný post, než tu hrál na podzim ze strany. Dáváme ho na podhrot nebo na pozici druhého útočníka. Jsme s ním spokojení.

Co říci k aktivnímu Danielu Procházkovi?

Dan už zažil takové přípravy i předtím. Je potřeba, aby výkony z přípravy přenesl i do sezóny. Je to hráč s velkým potenciálem, rychlostí a je to fotbalista, který by podle mě měl hrát v první lize.

Jakou pozici má gólman Petr Vašek?

Fotbal není o jménech, ale výkonech. Vzali jsme Petra Vaška na pozici číslo jedna a tak to také je a bude. Musí si pozici také zasloužit svými výkony. Ale nebrali jsme ho jako gólmana, který tady nebude chytat. Doufáme, že bude podávat takové výkony, jaké od něj očekáváme. Proto jsme ho brali. Ale není to o tom, aby tu bojoval o místo jedničky. Je to gólman číslo jedna. Kotěra mu bude krýt záda. Ten také odchytal dobré zápasy, takže víme, že tu máme dva kvalitní gólmany. Uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Ale nebudu říkat, že se tu o jedno místo rvou dva gólmani. V boji o záchranu potřebujete zkušenost.

Prověřila Petra Vaška dosavadní příprava?

Chytal například s Duklou. Ale každý zápas v přípravě je jiný. Chytal i proti Teplicím. Paradoxně zápas proti Teplicím pro nás nebyl tak náročný jako s Duklou. V úterý jsme měli těžký trénink a hráči to mají v nohách. Nestavíme tréninky v přípravě směrem k přípravnému zápasu. Proto každý zápas může tím být jinak ovlivněn.

Necháte si všechny tři gólmany?

Marián Tvrdoň půjde na hostování do Brozan, které hrají ČFL. Samozřejmě musí chytat a pokud bude hrát, může ho to posunout směrem dál v kariéře.

Už máte jasno o podobě soupisky?

Nejpozději do poloviny února bychom chtěli mít uzavřenou soupisku a rádi bychom už měli sestavu, s kterou budeme hrát v sezóně. Ale prvoligové celky budou ještě zužovat kádry, takže si necháváme okénko, kdyby se naskytla nějaká zajímavá nabídka, že bychom třeba ještě o někoho posílili. Na soustředění v Roudnici bychom už ale chtěli mít o sestavě jasno.

Jak se těšíte na první jarní ligové kolo v Opavě, které se tedy bude hrát až v březnu?

V prvním kole hrajeme v Opavě. Mají fantastické fanoušky a budeme se tam snažit uhrát co nejlepší výsledek. Zrovna Petr Vašek bydlí v Opavě. S Baníkem jsme tam vloni hráli, když Petr chytal a vyhráli jsme 1:0. Vrátí se do svého rodiště. Ale určitě z toho nebude nervózní.

Autor: map

Přečtěte si také: