Byla to pro nás výborná konfrontace, říká Přerost

Trenér Ústí nad Labem hodnotí páteční přípravný zápas proti lídrovi FNL, Hradci Králové.

Jak hodnotíte dnešní zápas proti Hradci Králové?
"Myslím si, že v první půli jsme podali velmi dobrý výkon. Na to, že jsme byli poprvé na přídodní trávě, na těžkém terénu, tak jsme dobře kombinovali a Hradec jsme přehrávali. Měli jsme podle mě větší držení míče a i několik závarů na začátku. Bohužel nás soupeř potrestal, když soupeř tam měl dvě brejkové situace a z jedné padla branka. Ale jinak s první půli jsem spokojený. Měli jsme víc ze hry a byli jsme více na balonu. Druhou půli hodně ovlivnilo to prostřídání. Kluci, kteří přišli ve druhé půli, tak nenavázali na výkonu hráčů, kteří na jejich postech hráli. Tam se to projevilo a Hradec nás ve druhé půli jednoznačně přehrál a z rychlých protiútoků nás trestal. Prohráli jsme zaslouženě a výsledek mohl být i rozdílnější."

V našem dresu se dnes představil také Emil Rilke.
"Uvidíme, jak se domluvíme. Je to trochu komplikované s tím, komu Emil Rilke patří a jak vyřídit hostování či přestup. Ale ten kádr tak široký není, navíc je v něm spousta mladých hráčů. My bychom potřebovali nahradit Pavla Moulise kvalitním hráčem a myslím si, že Emil by to mohl splňovat. Včera s námi poprvé trénoval, do té doby individuálně. I přesto prokázal svou kvalitu a myslím si, že by nám mohl pomoct."

Hned zítra nás čeká další přípravný zápas, tak jak rozložíte síly mezi tyto dva zápasy?
"Je to těžký. My jsme tento zápas chtěli odehrát a jsem rád, že jsme ho odehráli, protože ta konfrontace pro nás byla výborná. Znova zopakuji, že jsme první poločas dokázali hrát s Hradcem, který vede FNL, naprosto vyrovnanou partii, ne-li být lepší. Bylo to stejné jako v domácím utkáním v lize, kdy my jsme hráli a Hradec nás trestal z brejků. Na druhou stranu druhá půla mi ukázala, že někteří hráči v kádru budou muset hodně přidat, aby měli výkonnost na druhou ligu a aby měli nějakou pozici v mužstvu. To je pro nás také pozitivní."

Autor: Ondřej Klíč
Foto: Jaroslav Zeman / Ústecký deník