Cena za zásluhy - Karel Koubek

Další cena, která se předávala na sobotním Galavečeru byla CENA ZA ZÁSLUHY. Tu si získal člověk, kterého zná téměř každý, kdo si v minulosti prošel fotbalovým Ústím. Tou osobou je pan KAREL KOUBEK. My ještě jednou gratulujeme a přinášíme krátké představení.

Jméno a příjmení:   Cena:   Datum udělení:
Karel Koubek        Cena za zásluhy v našem klubu        5.12.2015

Hráčsky působil v mládežnických a po té i dospělých kategoriích až do doby,kdy prodělal několik zranění a následně operace kolen. Po těchto operacích ukončil svoji hráčskou karieru, ale jelikož byl velký patriot zůstal v milované Armě a začal se věnovat trenérské karieře, ve které za ty celá dlouhá léta dosáhl mnoho úspěchů.
Prošel všemi mládežnickými kategoriemi, od toho nejmenšího potěru,kdy jim ukazoval základní dovednosti a snažil se s nimi co nejlépe pracovat,abych z nich vychoval nástupce fotbalistů Army jako byli p.Vojta, p.Enhert, p.Píša, p.Gemr a nebo Ryška, Daranyi, Šumpíci, Mráz a další.
    V sezoně 1981/1982 vybojoval s „A“ dorostem postup mezi mládežnickou elitu. V tomto dorostu připravil i spoustu hráčů pro první mužstvo, kteří se přes náročný přechod z dorostu mezi dospělé prosazovali.
V letech 1985/86 byl jedním z trenérů „A“ mužstva,které hrálo druhou nejvyšší soutěž v republice. To samé si vyzkoušel ještě v sezoně 1988/89.
    Důkazem toho, jaký je patriot a srdcař je to,že pokud mu to zdraví dovolí,tak ho můžete vždy vidět při zápasech druholigového mužstva na malé tribuně,jak bedlivě sleduje výkony všech hráčů.
Více jak 20.let dělal nejen předsedu trenérsko metodické komise KFS, ale i školitele začínajících trenérů,kteří chtěli získat trenérské licence „C“ a „B“. Poté dalších 12 let dělal předsedu OFS.
    Asi největším důkazem jeho celoživotní pracovitosti, přístupu a vztahu k ústeckému fotbalu je, že v roce 2000 dostal jedno z nejvyšších vyznamenání, které je ve fotbale udělováno za přínos českému fotbalu, a tím je CENA Václava JÍRY.