Cesta MOL Cupem pro Armu končí po osmi letech již ve druhém kole, když v Domažlicích neuspěla na penalty

Domažlice – Pro fotbalisty Ústí nad Labem letos pohárová soutěž skončila již ve druhém kole. Stejně jako 16. 8. 2011, kdy tehdejším svěřencům Svatopluka Habance zavřely v krajské metropoli dveře do třetího kola Teplice (0:2). Na stadionu Střelnice v Domažlicích se urodilo překvapení, 733 diváci byli svědky prodloužení i penalt. V pokutových kopech byli úspěšnější domácí.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

2. kolo MOL Cupu, 28. 8. 2019, 17:00 hod.
Městský stadion Střelnice, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice – FK Ústí nad Labem
3:2 po penaltách (1:2, 1:0 – 0:0, 0:0 – 4:3)

Branky: 15. Dvořák, 60. Vůch z penalty, rozhodující penalta ? - 3. a  32. Matějka.
ŽK: 42. Brabec, 63. Mužík, 83. Vůch, 96. Pek, 102. Kadar – 66. Matějka, 66. Peterka, 70. Jakubov, 99. Strada.
Rozhodčí:
Klíma – Váňa, Hurych.

Delegát: M. Svoboda.
Diváci: 733.

Sestavy (bez přesného rozestavení)
TJ Jiskra Domažlice:
Brych – Kadar, Pek, Matas, Mlynařík, Brabec (55. Kropáček), Teršl (55. Uzlík), Mužík (C) (97. Ruml), Došlý (82. Kraml), F. Dvořák, Vůch. Trenéři: Pavel Vaigl, Petr Dobrý, Marek Bauer.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Brak, Krátký, Richter (61. M. Bílek), J. Peterka (C), Prošek (74. Miskovič), Vlček, Jakubov, M. Valenta (81. Bassey), Matějka, Jirkovský (91. Strada). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Ústí nad Labem, když ve třetí minutě se prosadil Lukáš Matějka. O dvanáct minut později se Domažlicím podařilo vyrovnat zásluhou Františka Dvořáka. Vedení vrátil Armě zpět ve 32. minutě Lukáš Matějka, jenž se prosadil podruhé a za stavu 1:2 z pohledu domácích skončila i první půle.

Druhý poločas přinesl vyrovnání v 60. minutě, kdy na ústeckého gólmana nalezl recept z pokutového kopu Egon Vůch. Další průběh zápasu včetně dvou prodloužení branku nenabídl, a tak přišly na řadu penalty.

V pokutových kopech byly úspěšnější Domažlice, kteří zaznamenali čtyři, zatímco hosté pouze tři, přesné zásahy. Jiskra tak postoupila do třetího kolo MOL Cupu.

Ohlasy trenérů:

Pavel Vaigl (TJ Jiskra Domažlice): „Štěstí k fotbalu patří. Zasáhli jsme v zápase do obrany, se kterou jsem nebyl spokojený. Vyříkali jsme si to. První půle mi přišla od nás, že jsme si přišli jen zahrát. Ve druhém poločase jsme se zvedli, síly nám ale docházely. Ústí nad Labem nás přehrávalo a modlili jsme se, aby nám něco do brány soupeře spadlo. Měli jsme štěstí, penalty jsou o náhodě. Přáli bychom si do dalšího kola pohárové soutěže atraktivního soupeře, aby přišli lidi.

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Tento zápas má jednoduché hodnocení. My zahodili v Domažlicích obrovský počet brankových příležitostí k tomu, abychom zápas výsledkově zvládli. Bohužel jsme v koncovce vyhořeli, soupeř srovnal z penalty na 2:2 a bojoval. My se nedokázali prosadit z velkých příležitostí a i po prodloužení trval stejný stav. Penalty byla loterie, domácí vstřelili čtyři, my pouze tři a tím pádem pro nás MOL Cup skončil.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.