Cesta MOL Cupem pro Armu končí po osmi letech již ve druhém kole, když v Domažlicích neuspěla na penalty

Domažlice – Pro fotbalisty Ústí nad Labem letos pohárová soutěž skončila již ve druhém kole. Stejně jako 16. 8. 2011, kdy tehdejším svěřencům Svatopluka Habance zavřely v krajské metropoli dveře do třetího kola Teplice (0:2). Na stadionu Střelnice v Domažlicích se urodilo překvapení, 733 diváci byli svědky prodloužení i penalt. V pokutových kopech byli úspěšnější domácí.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

2. kolo MOL Cupu, 28. 8. 2019, 17:00 hod.
Městský stadion Střelnice, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice – FK Ústí nad Labem
3:2 po penaltách (1:2, 1:0 – 0:0, 0:0 – 4:3)

Branky: 15. Dvořák, 60. Vůch z penalty, rozhodující penalta ? - 3. a  32. Matějka.
ŽK: 42. Brabec, 63. Mužík, 83. Vůch, 96. Pek, 102. Kadar – 66. Matějka, 66. Peterka, 70. Jakubov, 99. Strada.
Rozhodčí:
Klíma – Váňa, Hurych.

Delegát: M. Svoboda.
Diváci: 733.

Sestavy (bez přesného rozestavení)
TJ Jiskra Domažlice:
Brych – Kadar, Pek, Matas, Mlynařík, Brabec (55. Kropáček), Teršl (55. Uzlík), Mužík (C) (97. Ruml), Došlý (82. Kraml), F. Dvořák, Vůch. Trenéři: Pavel Vaigl, Petr Dobrý, Marek Bauer.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Brak, Krátký, Richter (61. M. Bílek), J. Peterka (C), Prošek (74. Miskovič), Vlček, Jakubov, M. Valenta (81. Bassey), Matějka, Jirkovský (91. Strada). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Ústí nad Labem, když ve třetí minutě se prosadil Lukáš Matějka. O dvanáct minut později se Domažlicím podařilo vyrovnat zásluhou Františka Dvořáka. Vedení vrátil Armě zpět ve 32. minutě Lukáš Matějka, jenž se prosadil podruhé a za stavu 1:2 z pohledu domácích skončila i první půle.

Druhý poločas přinesl vyrovnání v 60. minutě, kdy na ústeckého gólmana nalezl recept z pokutového kopu Egon Vůch. Další průběh zápasu včetně dvou prodloužení branku nenabídl, a tak přišly na řadu penalty.

V pokutových kopech byly úspěšnější Domažlice, kteří zaznamenali čtyři, zatímco hosté pouze tři, přesné zásahy. Jiskra tak postoupila do třetího kolo MOL Cupu.

Ohlas domácího kouče připravujeme …

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Tento zápas má jednoduché hodnocení. My zahodili v Domažlicích obrovský počet brankových příležitostí k tomu, abychom zápas výsledkově zvládli. Bohužel jsme v koncovce vyhořeli, soupeř srovnal z penalty na 2:2 a bojoval. My se nedokázali prosadit z velkých příležitostí a i po prodloužení trval stejný stav. Penalty byla loterie, domácí vstřelili čtyři, my pouze tři a tím pádem pro nás MOL Cup skončil.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.