Chceme se pohybovat v tabulce co nejvýše, říká brankář Jakub Kotěra

ÚSTÍ N.L. - Před startem nové sezóny posílil ústeckou Armu gólman Jakub Kotěra, který naposledy působil ve slovenských druholigových Košicích. Na severu Čech bojuje o místo brankářské jedničky a už se těší na páteční zahájení Fortuna národní ligy ve Vítkovicích.

Jak jste se dostal do Ústí?
O ústeckém klubu mi řekl manažer, který věděl, že v Armě skončil brankář Zacharda a hledají gólmana. Přišel jsem se poprat o místo v brance. Uvidíme, jak se to vyvrbí a kdo nakonec bude chytat.

V přípravě se objevil v týmu i ruský brankář Sikorskyj. Jaká byla spolupráce?
Bylo dobré, že jsme v přípravě byli tři brankáři. Příprava je náročnější a ve dvou gólmanech by to bylo složitější. Nakonec se trenér rozhodl pro dvojici brankářů, ve které jsem já s Mariánem Tvrdoněm.

V přípravě jste odehráli menší porci zápasů. Stačilo to?
Myslím, že ano. Hráli jsme proti kvalitním mančaftům jako Plzeň, Dukla nebo Teplice. Ti nás prověřili. Zápasy v přípravě nám určitě něco dali.

Máte signály, kdo zahájí sezónu v brance na hřišti Vítkovic?
Budu se snažit dát do každého tréninku a zápasu maximum. Necháme se překvapit, kdo nakonec bude chytat.

Co očekáváte od Fortuna národní ligy?
Chceme se pohybovat v tabulce co nejvýše a uvidíme co nabídne ligová soutěž.  Zápasů je na programu hodně a my musíme bojovat, aby se nám dařilo.

Jak byste popsal svou profesionální kariéru, která vás zavedla až do Ústí?
Před několika lety jsem skončil ve Spartě, krátce jsem působil v Německu a záhy jsem odešel do slovenských Košic. Tam se nám podařilo postoupit do první ligy, ale nebyly tam peníze a klub skončil. Poohlížel jsem se po jiném angažmá a nakonec zamířil do Ústí.

Jak bylo složité sehnat jiné angažmá po krachu Košic?
Nebylo to příjemné pro nikoho z košické kabiny, ale věřím, že všichni kluci najdou nové kluby. Mančaft tam byl kvalitní fotbalově i charakterově.

Jak byste popsal kvality slovenské druhé ligy?
První polovina tabulky byla kvalitní, odehráli jsme dobré zápasy v tempu. Další mančafty v podmínkách, ve kterých hrály, podávaly své maximum. Někdy to nebylo oku lahodící, ale úroveň soutěže nebyla špatná.

Jak se vám líbí zázemí v Ústí?
Nemohu si na nic stěžovat, je tu dobré zázemí, nový stadion, tréninky jsou v pořádku. Snad tu pohodu přeneseme i do zápasů.

Autor: Martin Pešout