Chci být všude první, druhé místo neznám, znělo z úst nejlepšího brankáře ligy Mariána Tvrdoně

Ústí nad Labem – Šestou nulu v letošním ročníku a třetí v řadě zaznamenal po výhře nad Hradcem Králové Marián Tvrdoň, jenž po Jiřím Lindrovi převzal post gólmanské jedničky a letos nechyběl mezi tyčemi v žádném z ligových zápasů. Brankář FK Ústí nad Labem se vyhoupl po 14. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do čela brankářských statistik, na paty mu šlape páteční sok Radim Ottmar a Milan Švenger, se kterým změří síly tuto neděli.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

V duelu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si fotbalisté Ústí nad Labem poradili s Hradcem Králové v poměru 2:0. „Taktika byla taková, abychom vyhráli a prodloužili vítěznou šňůru. Je pro nás výborné, že máme takovou sérii a probojovali jsme se v soutěžní tabulce na horní příčky. Nesmíme zaspat a udržet se,“ burcuje Marián Tvrdoň, jenž přiznal, že Severočeši chtějí ještě výše.

„Na možnost baráže hledíme stále, i když jsme některé zápasy nevyhrávali a nedařilo se. V hlavách jsme nadále měli, že máme chuť se na minimálně barážové příčky dostat. Když budeme hrát svoji hru, půjde to. Cílem podzimu bylo pětadvacet bodů, ale my chceme více. Vyhrát chceme i zbylá dvě podzimní utkání,“ prozradil rodák ze slovenské Nitry původní ambice Ústí nad Labem, neboť kouč Aleš Křeček po střetnutí s Hradcem Králové tvrdil, že tajný cíl stále splněn není.

Marián Tvrdoň se díky šestému vychytanému čistému kontu dostal na první místo brankářských statistik ligy. „Statistiky mám pod dohledem (smích). Nevěnuji tomu zvláštní pozornost, ale vím, že mám šest nul. Chci být nejlepší, jsem soutěživý kluk a stále chci vyhrávat a být všude první. Druhé místo neznám. Nyní jsem spokojený, ale hodně mi pomáhají obránci, kterým se snažím na oplátku pomoct já,“ nechal se slyšet teprve pětadvacetiletý gólman, jenž si připsal tři shut-outy v řadě.

„Ještě jsme se nedomlouvali, co budu muset zaplatit do týmové kasy. Blíží se ale konec roku, kluci něco na mě vytáhnou, obzvlášť, když jsem neplatil letos ještě za žádnou. Když si nyní přečtou článek, stoprocentně na to přijde,“ vtipkoval Tvrdoň, který má ve fotbale dva vzory.

„Můj brankářský vzor je Petr Čech a Ederson Moraes z Manchesteru City se svou hrou nohama. Chci být tak dobrý jako tito dva a pomáhat klukům. To, že jsem odchytal tuto sezónu všechny ligové zápasy, mi pomáhá. Jdu do utkání s tím, že trenéři na mě spoléhají. V bráně se cítím dobře, nemám žádný stres, mohu se o kluky opřít a oni se naopak můžou spolehnout na mě. Když brankář nechytá pravidelně, ztrácí se z toho. Jsem za šanci od trenérů rád, tréninky, na kterých hrajeme hry, zápasy nenasimulují. Když chytám pravidelně, jsem v permanenci. Proti Hradci Králové jsem příliš práce neměl, ale pomohlo nám to. Čím více utkání, tím je to pro mě lepší,“ pokračoval odchovanec ČFK Nitra, jenž prokázal, že se skoků po balónech z centrů rozhodně nebojí.

„Respekt k centrům mám. Když je míč vysoko, jdu do toho a nesleduji, jestli je v cestě soupeřův hráč. Důležitost přikládám tomu, jaký centr je. Stalo se totiž, že jsem vyběhnul a centr nezachytil. Umím si to již vypočítat a klukům to pomáhá,“ řekl sebevědomě.

„Jsem v České republice sedm let. Naučil jsem se plynně český jazyk, je to pro kluky lepší než některé slovenské výrazy. Když mluvím rychle, jsou pro ně nesrozumitelné. Kluci i já si na to zvykli, na slovenštinu přepnout umím. O žádné nabídce z vyšší soutěže nevím, na tyto věci mám svého manažera,“ dodal.

V posledním venkovním kalendářním duelu roku 2019 zajíždí fotbalisté Ústí nad Labem na půdu Viktorie Žižkov. Arma je v tabulce venkovních zápasů na prvním místě. „Venku nám to jde, ale nemůžeme se s tím uspokojit. Žižkov oproti minulé sezóně se pohybuje v tabulce jinde, má nový tým a čeká nás těžké utkání. Nic nepodceníme, půjdeme do zápasu na sto procent a budeme se snažit vyhrát,“ uzavřel.

PARTNEŘI:

Copyright © 2020 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz