Cílem je sbírat body a rychlá záchrana, zaznělo na tiskové konferenci

ÚSTÍ N.L. - Po neuspokojivých výsledcích a špatném postavení týmu v tabulce byl odvolán trenér Army Jiří Skála. Na středeční tiskové konferenci už byl mezitím  představen nový kouč, který dostal jasné cíle.
Podle prvního místopředsedy Jiřího Duška měly výkony Army sestupnou tendenci už v závěru minulé sezóny a trend pokračoval i do letošního podzimu. Proto přišla změna na trenérském postu.

Nový kouč Aleš Křeček byl následně oficiálně představen na středeční tiskové konferenci.

"Můj přesun do Ústí se upekl hodně rychle, ale tak už to bývá. Nemám to tak poprvé. Když jsem přecházel před lety z Varnsdorfu na Slovensko, také se to upeklo během jednoho až dvou dnů. Nabídku Ústí jsem přijal s pokorou a respektem. Jsem rád, že jsem nabídku dostal a dlouho jsem se nerozmýšlel,"
 řekl nový trenér Aleš Křeček.

"Trenér má právo vytvořit si svůj realizační tým," nastínil výkonný ředitel klubu Petr Heidenreich a načal tak téma, kdo bude asistentem nového lodivoda Army.

Jak odpověděl Křeček? "Je lepší, když si trenér může vybrat své spolupracovníky, které zná a je na ně zvyklý. Nebylo snadné si někoho vybrat, protože řada mých kolegů je vázána v klubech. Nakonec jsem si vzal k sobě Juraje Šimurku, se kterým jsem byl v minulosti ve Slavii i v Baníku Ostrava. Sám pracoval jako trenér ve druhé či třetí lize a trénuje i brankáře, takže má přesah tímto směrem," sdělil novinářům.

S jakou vizí půjde Arma do zbytku podzimu? "V posledních čtyřech zápasech chceme získat co nejvíce bodů. A připravit se kvalitně během zimní přípravy k tomu, aby Arma brzy vybojovala záchranu ve druhé lize," dodal Heidenreich následující cíle klubu.

"Zatím jsem v Ústí zhruba 24 hodin a poznal jsem, že tu panuje pozitivní atmosféra, není tu poraženecká nálada. Přestože situace je složitá. Z kádru znám z dřívější doby dva hráče, se kterými jsem pracoval. Jirku Pimparu jsem vedl ve Varnsdorfu a Pavla Pilíka v národním týmu do 16 let, což už je dlouhá doba. Hráče znám jinak z povzdálí, když jsme se chystali s Baníkem na Ústí, tak jsme si tým Ústí rozebírali a připravovali se na něj," popisoval nový kouč.

"Dlouho do noci jsem včera sledoval na videu zápas Army v Příbrami a kluci tam nehráli vůbec špatně. První poločas měli herně velmi kvalitní. Pak přišel časový úsek, kdy se to položilo, ale jinak tým působil kompaktně. Je na čem stavět," burcuje Křeček.

Za zástupce města jako vlastníka klubu se účastnil tiskové konference náměstek primátorky Jiří Madar. "Klub je finančně stabilizovaný. A sportovní výkony klubu závisí na sportovním vedení, do toho nezasahujeme," vysvětlil.

Druhý místopředseda klubu Vasil Simkovič pak dodal, že příchod nového trenéra Army se "upekl" v Praze.