Comeback Army znamená bod z půdy Varnsdorfu

V prvním Duelu rivalů v rámci FNL zajížděla Arma na půdu Varnsdorfu.

Arma udělala v sestavě jednu změnu. Místo Raša, který ze studijních důvodů odcestoval do Černé Hory, nastoupil Vaněk. Úvod utkání Armě hrubě nevyšel. Po nezachyceném náběhu se ve vápně prosadil Rudnytskyy - 1:0. Po zbytek prvního poločasu však byla Arma lepším týmem na hřišti. A snažila se také o vyrovnání. Na Novotného centr v 11.minutě Smola nedoskočil. O chvíli později Eliáš přesprintoval obranu domácích, ale nadějné přečíslení pokazil špatnou přihrávkou. Ve 27.minutě odpískal rozhodčí Orel zákrok vyběhnuvšího Porcala na Smolu a Arma tak měla možnost zajímavého přímého kopu. První pokus Porcal vyrazil, ale exekuce se opakovala, protože Rudnytskyy vyběhl dříve ze zdi a uviděl žlutou kartu. Druhý pokus však Králík poslal nad bránu. 
Do druhého poločasu mohla Arma vstoupit s dobrým pocitem, protože v tom prvním byla lepším celkem na hřišti. Jenže. Rozehrávka Ústí skončila dlouhým nákopem a následným brejkem Varnsdorfu, na jehož konci byl střídající Daníček a po necelé minutě hry zvýšil vedení domácích - 2:0. Arma však nesložila zbraně. V 50.minutě střílel z hranice vápna Peterka, ale Porcal byl na místě. V 54.minutě rozjel další protiútok Králík, posunul míč na Eliáše, který centrem na zadní tyči našel Novotného, který dělovkou poslal o břevno míč do brány - 2:1. A to nebylo vše, po kontaktní brance přišla branka vyrovnávající. Králíkův krásný centr našel tentokrát Ivana Šnirce, který se také nerozpakoval a další nádhernou ranou vyrovnal na 2:2. V 66.minutě pálil v těžké pozici Lukáš Vaněk vedle brány. Na druhé straně se na hranici ofsajdu vynořil Pavlo Rudnytskyy, svým lobem přehodil Zachardu, ale také branku Ústí nad Labem. V 78.minutě Varnsdorf zahrával přímý kop, ale Tvaroha z dobré pozice přestřelil. V 84.minutě si svou obnovenou premiéru v ústeckém dresu odbyl také střídající Alois Hyčka, který si vysloužil potlesk a bouřlivé přivítání přibližně 15 fanoušků, kteří do šluknovského výběžku dorazili podpořit Armu. Infarktový závěr mohl skončit špatně pro Ústí. Miskovič zvolil špatnou malou domů, ale Zacharda byl z brány rychle a celou situaci zachránil.

Arma byla dost možná lepším týmem, ale díky nezvládnutým úvodů obou poločasů musí nakonec bod brát.

FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:0)
Branky: 2. Rudnytskyy, 46. Daníček - 54. Novotný, 56. Šnirc
Sestava Varnsdorfu: Porcal – Norek, Zieris, Filip, Tvaroha – Zbrožek, Ondráček (61. Skwarczek) – Martan (83. Durdevič), Rudnytskyy, Juroška (46. Daníček) – Jurča
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman (K), Zukič, Vaněk, Šnirc - Eliáš (84. Hyčka), Králík (73. Martykán), Peterka, Miskovič, Novotný - Smola (82. Hošek)
ŽK: 27. Porcal, 28. Rudnytskyy, 57. Norek, 90. Jurča - 21. Zukič
Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Šimáček
Diváci: 954 


Foto: Michal Šafus / Děčínský deník
 

PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital