Další cíl Army jsou Pardubice. Prolomí domácí neporazitelnost ve vzájemných zápasech?

Ústí nad Labem – Ze vzájemných utkání Pardubic a Ústí nad Labem vyšel na prázdno domácí celek naposledy 31. 5. 2014, kdy fotbalisté Ústí nad Labem nestačili před vlastními fanoušky na Pardubice poměrem 0:1. Od té doby domácí vždy bodovali minimálně za bod. Svěřenci Aleše Křečka budou chtít tuto bilanci prolomit v sobotu 6. 10. 2018, zápas před televizními kamerami ČT Sport startuje v 10:15 hod.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem vstoupilo do aktuální sezóny na výbornou. Nejprve šňůru deseti výher přerušili Severočechům až v souboji jihu proti severu hráči Dynama České Budějovice. Po vítězstvích v právě probíhajícím ročníku nad Baníkem Sokolov, Chrudimí, Třincem, Vlašimí a Žižkovem Ústečtí remizovali se Zbrojovkou Brno 2:2, prohráli ale v Prostějově, když inkasovali ve čtvrté z pěti minut nastavení, a recept nenalezli ani na Znojmo. Armě náleží v soutěžní tabulce pátá příčka se zápasem k dobru.

V Pardubicích se Arma představila naposledy 19. 8. 2017, odkud odjížděla s prázdnou po prohře 1:3 (výsledek z pohledu Ústí nad Labem). V jarní odvetě 9. 3. 2018 sehrálo Ústí nad Labem se svým sokem bezbrankovou remízu.

Tým pod vedením Jaroslava Novotného a Jiřího Krejčího získal za deset kol šestnáct bodů, což momentálně stačí na čtvrté místo. O všechny body obrali hráči Pardubic tým Vítkovic, Třince, Chrudimi a Českých Budějovic, remízový stav se konal v soubojích s Varnsdorfem (0:0), Viktorií Žižkov (4:4), Zbrojovkou Brno (1:1) a Prostějovem (2:2), přičemž poslední tři výsledky jsou z posledních tří kol. Naopak prohru si fotbalisté z východu Čech připsali proti Vysočině Jihlava a Vlašimi.

Pardubice si v letošním MOL Cupu věděly v prvním kole rady s Lanškrounem (1:0), ve druhém kole porazily Benátky nad Jizerou (2:0; oba výsledky z pohledu Pardubic). Duel třetího kola pohárové soutěže čeká na Východočechy v sobotu 13. 10. 2018, kdy vyzvou Jablonec nad Nisou.

Poslední vzájemný ligový zápas, 18. kolo Fortuna národní ligy ČR
9. 3. 2018, 18:00 h

FK Ústí nad Labem – FK Pardubice 0:0

Bez branek.
Rozhodčí: Lerch – Hrabovský, Petřík.
Delegát: Holub.
Technický delegát: Hartman.
ŽK: 35. L. Vaněk, 60. Martykán – 81. P. Černý.
Střely na branku: 1:4 (0:2).
Střely mimo branku: 10:4 (3:3).
Rohové kopy: 4:5 (1:3).
Ofsajdy: 4:0 (3:0).
Fauly: 11:16 (6:7).
Diváci: 638.

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Jakub Vojkovský.
Asistenti: Petr Antoníček, Radim Dresler.
Čtvrtý rozhodčí: Radek Dubravský.
Delegát svazu: Libor Zeman.
Technický delegát: Radim Adamec.