Daniel Richter sestřelil Znojmo dvěma góly: Snad ještě nějaké góly přidám, říká záložník

ÚSTÍ N.L. - Před sezónou zamířil do Ústí nad Labem záložník Daniel Richter. Vinou zranění se ale fanouškům Army spíše schovával a svůj potenciál mohl naplno rozvinout až proti Znojmu v 5. kole. A celek z jihu Moravy hned sestřelil dvěma góly.
Jaké máte pocity po zápase se Znojmem, který jste vyhráli 4:0?
Chtěli jsme a potřebovali vyhrát. Začali jsme aktivně, brzy vstřelili úvodní gól. Pak jsme trochu polevili a nechali Znojmo hrát. Naštěstí jsme těsně před poločasem přidali druhý gól, což asi rozhodlo.

Výsledek vypadá jednoznačně, byl to snadný zápas?
Dokázali jsme se prosadit střelecky a hodně nás podržel gólman, který chytil několik šancí soupeře. Znojmo mělo závary, rohové kopy, centry, ale neinkasovali jsme. 

Vy jste po delší době nastoupil a hned vstřelil dva góly. Slušný vstup do angažmá v Armě...
Čtrnáct dní jsem nehrál, měl jsem natažené vazy v koleni. Byla smůla, že jsem se zranil na začátku sezóny, ale vrátil jsem se a hned vstřelil dvě branky, takže mám radost.

Chytíte nyní střeleckou chuť?
Uvidíme, vloni ve Varnsdorfu jsem dal dva góly za celou sezónu, když jsem se také dvakrát prosadil v jednom utkání, tehdy proti Opavě. Byl bych samozřejmě rád, kdybych se střelecky prosadil i v dalších zápasech.

Jakou máte roli v týmu?
Měl bych nahradit Katěřiňáka, který odešel do Třince. S Peterkou bychom měli být střední záložníci s tím, že bych měl být více ofenzivnější, ale ještě před námi hraje jeden záložník. 

Jak si pochvalujete příchod do Ústí? Vloni jste hrál na hostování ve Varnsdorfu, jinak jste patřil Teplicím...
Pocházím z Mostu, takže jsem rád, že to mám kousek do Ústí. Ve druhé lize byla Arma pro mě nejlepší volbou. V Teplicích jsem nemohl pokračovat a jsem rád, že přes pana Heidenreicha jsem se dostal do Ústí.  Ve Varnsdorfu jsem odehrál vloni 
25 zápasů, hlavně vloni na podzim jsem pod trenérem Veselým hrál velmi rád a bylo to super. Na Varnsdorf vzpomínám v dobrém.

Co řeknete směrem k dalším zápasům?
Tabulka pro nás teď už nezačala vypadat dobře a nyní jedeme do Českých Budějovic, takže bylo velmi důležité Znojmo porazit a dotáhnout se zase na vyšší pozice v tabulce.

Vy jste hrál v Teplicích Juniorskou ligu, ve Varnsdorfu si osahal druhou ligu. Co říkáte na úroveň druhé nejvyšší soutěže?
Oproti Juniorské lize je druhá liga rychlejší a důraznější, takže z počátku to byl oproti juniorům skok. Ale dalo se na to zvyknout. Není to tak drastické a nyní se už cítím dobře. Všude je boj o místo a konkurence, ať v Teplicích, Varnsdorfu nebo Ústí. Budu rád, když přidám ještě nějaké góly a pomůžu týmu.

Do Ústí jste přišel na přestup, jak k vašemu přesunu došlo?
Je to změna, v Teplicích jsem byl od dvanácti let. Jsem rád, že jsem v Ústí na přestup, na hostování jsem už nechtěl a kdybych zůstal v Teplicích, musel bych jít zpátky do juniorky. To by byl krok zpátky. Jsem rád, že to ústecké vedení s panem Heidenreichem vyřešilo takhle a nyní jsem v Armě.


Autor: Martin Pešout
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital