Daniel Richter: Vyhráli jsme v nové sezóně prvních pět zápasů. Ale nic to neznamená, zbývá ještě 25 kol.

Armě se daří a mezi výrazné osobnosti týmu patří i 23letý záložník Daniel Richter. V neděli proti Českým Budějovicím bude tým usilovat o šestou výhru v řadě v probíhající sezóně.
Arma zkompletovala zajímavou sérii, vyhrála posledních pět zápasů minulé sezóny a prvních pět té následující. "Hezčí by bylo vyhrát deset zápasů v jedné sezóně, ale ceníme si toho. V minulé sezóně jsme pět kol před koncem ztráceli na záchranu sedm bodů, teď jsme vyhráli v nové sezóně prvních pět zápasů. Ale nic to neznamená. Ještě zbývá 25 kol. Ale je příjemné, když se podíváte na tabulku a jste nahoře," říká záložník Daniel Richter.

Ústečtí mají na kontě už 15 bodů, kolik by jich do konce podzimu ještě chtěli? "Před sezónou jsme si sedli s trenérem a stanovili jsme si bodový cíl. Ale kolik bodů jsme chtěli získat, si nechám pro sebe," prozradil "Riči".

"Vloni na podzim jsme neměli tak kvalitní hráče, prostě tak dobrý tým. Nebyla to ani chyba trenéra. Tým jsme měli slabší, a proto jsme hráli dole. Pak na jaře tu s námi byli hráči jako Petr Vašek, Filip Novotný nebo Kuba Pokorný, a ti to zvedli. Hned se chytli a dařilo se jim. Na jaře jsme pak získali 24 bodů. Teď přišli mladší kluci, ale rozumíme si. I s ostatníma klukama si vyhovujeme, je tu hodně hráčů původem z Teplic a známe se i z osobního života, což nám vyhovuje. Nemusíme si na hřišti ani nic vysvětlovat a přesně víme, co na trávníku uděláme," popisuje mladý hráč.

Richter i ostatní vědí, že v případě dobrých výsledků, by mohli zaujmout slavnější kluby. "Samozřejmě bych byl rád, kdyby si mě někdo všimnul z první ligy, to mají asi všichni kluci stejné. Ale to se odvíjí od toho, jak budeme hrát. Když budeme prohrávat, tak nás nikdo chtít nebude. Je tu hodně hráčů z Teplic a nedostali jsme tam šanci. Ať už třeba Krátký nebo Strada a další. Můžeme ukázat, že to byla chyba a že se dokážeme prosadit jinde. Chodíme hrát bowling, třeba zajdeme i do Teplic na jezero Barbora. Partu máme asi nejlepší za poslední roky. Máme mladý tým, jsme podobní věkově a rozumíme si."

Neměla by se tak opakovat minulá sezóna, kterou tým zachraňoval až v posledních pěti kolech. "V hlavě máme minulou sezónu. Nechceme dopustit opakování loňska. Tam jsme také po úvodních kolech měli třeba čtyři body, vypadalo to dobře a najednou jsme byli dole. Proto i teď po dvou, třech výhrách, jsme se pořád ohlíželi na to, jak to dopadlo vloni," komentuje 23letý fotbalista.

Důvod, proč se Armě daří, je podle Richtera jednoduchý. "Co mám novou přítelkyni, tak jsme z jedenácti zápasů deset vyhráli. A dal jsem pět gólů a na čtyři přihrál. Asi to bude tím (smích)," uzavřela ústecká opora.