David Němec: "Postavit se do brány byl šťastný tah"

Jedním z hráčů, kteří působí v barvách našeho přeshraničního partnera z Drážďan, je brankář David Němec, který se do Německa přesunul v létě. Hráč ročníku 2000 se navíc dostal do širšího výběru reprezentace do 18 let, takže je pro něj uplynulé období velmi úspěšné. A to od fotbalových začátků nebyl vůbec brankářem...
"Po mém přestupu se mi daří celkem dobře. Je těžké si zvyknout v úplně novém prostředí, ale myslím, že jsem se chytl dobře," shrnul své pocity David Němec. Poprvé se v barvách Drážďan představil v rámci memoriálu Františka Hrdličky, kde padl do oka trenérovi reprezentace do 18 let Janu Suchopárkovi. "Reprezentace pro mě bylo rovněž něco nového, vůbec jsem nevěděl co od toho čekat. Zúčastnil jsem se tréninkového kempu reprezentace do 18 let. Byly to super zkušenosti, které se mi budou hodit. Doufám, že jsem se podobné akce nezúčastnil naposledy," říká Němec.

Němec tak rozšířil enklávu českých hráčů v Drážďanech, jeho parťákem v týmu U19 je Vasil Kušej. "Vasila beru jako bráchu. Hodně mi pomáhá jak s jazykem, tak s ostatními věcmi. Moc mu za to vše děkuji. Dá se říct, že je pro mě určitým vzorem, chtěl bych se také chytit v áčku jako on. Myslím, že šanci mám. Je to jen o dřině píli. Dalším snem a cílem je pak nastoupit za reprezentaci," řekl David Němec, který ví, že největší rozdíl ve fotbalu v Čechách a v Německu je už v tréninkovém procesu. "Vše začíná u tréninků. V Německu jsou podmínky nastavené trochu jinak. Je to na velmi profesionální úrovni a vše se dělá na 120%, jinak tomu nikdy není. V tom se v Čechách musíme zlepšovat."

Příběh Davida Němce je o to zajímavější, že od fotbalových začátků nebyl brankářem. "Den, kdy jsem se stal brankářem si pamatuji naprosto přesně. Jednou v žákách na tréninku jsem si stoupl do brány, protože chyběl brankář a docela mě to bavilo a šlo mi to. Trenér se mě zeptal, jestli bych nechtěl chytat a já mu řekl, že ne. Když jsem pak jel domů, přemýšlel jsem o tom pořádně a nakonec si řekl proč ne. Druhý den jsem tak trenérovi řekl, že bych to chtěl zkusit a zůstalo mi to až do teď. Myslím si, že to šťastný tah byl, protože dělám to, co mě baví a i když to mají golmani těžší než třeba útočníci, tak jsem za to rozhodnutí rád."

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital