Dějiny přepsány! Arma poprvé v historii zvítězila nad Táborskem, dvakrát se prosadil Matějka

Ústí nad Labem – K utkání 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR přicestoval do Ústí nad Labem tým FC MAS Táborsko. Historicky fotbalisté Army nikdy Táborsko neporazili, stalo se tak až na třináctý pokus. Dvakrát se do listiny střelců zapsal Lukáš Matějka, jenž se dotáhl na dosavadního nejlepšího střelce týmu Daniela Richtera, výhru pečetil Daniel Procházka.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

12. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 19. 10. 2018, 18:00 hod.
FK Ústí nad Labem – FC MAS Táborsko
3:0 (3:0)

Branky: 10. a 18. Matějka, 20. D. Procházka.
ŽK:
41. D. Richter, 43. Miskovič – 45. Hasil, 64. Březina, 88. Šandera.
Rozhodčí:
Zelinka – Myška, Hock.

Delegát: Dofek.
Technický delegát: Kolbaba.
Diváci: 1 066.
Střely na branku: 10:0 (5:0).
Střely mimo branku: 12:4 (11:2).
Rohové kopy: 10:2 (7:1).
Ofsajdy: 3:0 (0:0).
Fauly: 16:21 (10:12).

Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl (86. Nágl) – J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter, Miskovič (75. M. Bílek), D. Procházka – Matějka (78. Drame). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil (C), Zárybnický, Hasil – M. Kučera, Březina, Ch. Frýdek (46. Pfeifer) – Ndiaye, Musiol (66. Vandas), P. Pilík. Trenéři: Kamil Tobiáš, Jaroslav Mašek.

Fotbalisté Ústí nad Labem nastoupili do utkání jako utržení ze řetězu, již po třiceti sekundách z pravé strany Daniel Richter těsně minul. Na domácí tribuně to znovu zahučelo o dvě minuty později, kdy ze závaru vytěžili svěřenci Aleše Křečka jen rohový kop. Do listiny střelců se zapsal až v 10. minutě Lukáš Matějka, jenž využil centr Marka Krátkého, který vybojoval téměř ztracený míč u postranní čáry, a poslal domácí do vedení.

Časomíra přičetla osm minut a po pohledné kombinaci mohli modrobílí slavit znovu, když po přenechání balónu Daniel Richter zprava adresoval přihrávku Lukáši Matějkovi, který zblízka překonal Michala Tomu. Již ve 20. minutě se uvolnil po levé straně Daniel Procházka, který své sólo zakončil přesně mířenou střelou.

Arma nepolevila a pokračovala v tlaku i nadále, největší brankové příležitosti spálili ve 40. minutě Jiří Miskovič, proti jehož pokusu se blýskl skokem Michal Toma, za minutu v tutové šanci hlavičkoval Daniel Procházka vedle. Po úvodním dějství tak platil stav 3:0.

Lepší vstup do druhého poločasu zažili rovněž domácí. Ve 49. minutě nevěděli hosté, kde jim hlava stojí, když postupně odmítl z brejku dokonat hattrick Lukáš Matějka, poté nastřelil tyč Daniel Richter a následná dorážka Jiřího Miskoviče skončila na rohu.

Hra se mírně uklidnila, když v 68. minutě se mohl opět blýsknout Lukáš Matějka, svůj samostatný únik ke vstřelení hattricku nevyužil, neboť bránu soupeře minul. Za čtyři minuty zastavil v pokutovém území míč Marek Krátký, počkal si na seběhnutí Daniela Richtera, který se zasloužil alespoň o rohový kop. V 85. minutě ještě po přihrávce Daniela Richtera orazítkoval Youba Drame levou tyč.

Na první historickou výhru si Ústí nad Labem nad Táborskem muselo počkat třináct vzájemných duelů, prokletí je tímto prolomeno. Tři body zůstávají na severu Čech, celek pod vedením Kamila Tobiáše odjíždí s prázdnou.

Předzápasová bilance

Celková bilance z pohledu Army: 0 výher, 4 remízy, 8 proher, skóre 9:27, 4 body.
Bilance v domácím prostředí: 0 výher, 4 remízy, 2 prohry, skóre 5:10, 4 body.
Bilance na stadionu soupeře: 0 výher, 0 remíz, 6 proher, skóre 4:17, 0 bodů.

Všechny výsledky:

22. kolo, 13. 4. 2018
FK Ústí nad Labem – FC MAS Táborsko 3:3

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Poslední věta v předzápasové přípravě byla, že si zápas můžeme udělat hodně složitý nebo jednodušší. Jsem rád, že si tuto větu hráči vzali k srdci. Utkání nebylo jednoduché, v takový začátek jsme ani nedoufali. Hodně nám pomohlo, že jsme se z prvních akcí prosadili. Chtěli jsme být aktivní stejně jako v ostatních střetnutích, nechtěli jsme nic měnit, náš herní styl je jasně daný. Náš dobrý vstup dal dobrý ráz vývoji zápasu. Šancí a pěkných akcí, kdy jsem tleskal, bylo hodně. Pokud by zápas nebyl 3:0, byli bychom více naštvaní, takto jsem se mohl usmívat. Za stavu 1:0 bych nadával (smích). Fotbal jsem si užíval, cítil jsem velkou vnitřní sílu v týmu. Nevěděl jsem, že jsme Táborsko nikdy neporazili. Věděl jsem, že soupeř do tohoto utkání hodně investoval, přijel na dva dny a potřeboval body. Připravovali jsme se, že bude hrát Táborsko o život a zápas jsme chtěli za každou cenu zvládnout.“

Kamil Tobiáš (FC MAS Táborsko): „Zápas jsme hrubě nezvládli, ve dvacáté minutě jsme prohrávali 0:3. Neplnili jsme vůbec to, na co jsme se připravovali, propadali jsme v defenzivě, nechávali domácím hodně volného prostoru a nechávali jsme hráče v malém vápně, kteří zakončovali. Domácí si vytvořili další šance, které mohli proměnit. K tomu není co dodat, z naší strany to byl výbuch. Porážka 0:3 milosrdná není nikdy, Ústí nad Labem si ale vytvořilo i další brankové příležitosti, které naštěstí nevyužilo. O naší dobré bilanci proti Armě jsem netušil, statistiky ale často zkreslují. Hledím na momentální formu mužstva. Věděli jsme, že se domácí dostali zpět na koně po vítězství s Vítkovicemi. Z naší strany je náš výkon neomluvitelný. Podzim nám nevychází podle představ, jsme téměř na konci tabulky, hrajeme o záchranu, což jsme nechtěli. Musíme se s tím nějak popasovat.“