Dělal jsem práci fotografa novináře, odhalil tajemství oslavného gesta po první brance Táborsku Jiří Pimpara

Ústí nad Labem – Mnoho fanoušků Army zaregistrovalo netradiční oslavu Jiřího Pimpary po vstřelené brance v pátečním zápase 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR Táborsku. Jednatřicetiletý rodák z Rumburku vystrčil zadek a zapózoval. Obránce se zkušenostmi z české nejvyšší fotbalové soutěže se přiznal, že s nápadem přišel sám a ani v dalších utkáních nehodlá přestat a ochudit fanoušky, kteří na duel s Táborskem dorazit nemohli.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jak jste viděl ze svého pohledu páteční střetnutí s Táborskem?

Začali jsme výborně. Táborsko se dopustilo chyb, které jsme dokázali potrestat, byl to doslova snový začátek. Již proti Vítkovicím se nám podařilo do utkání dobře vstoupit, nesmíme ale po zbytek zápasu usnout na vavřínech a musíme se dále hecovat, držet stav a neinkasovat. Ve druhém poločase jsme mohli nějaký gól přidat, ale celkově můžeme být spokojení a šťastní.

V historii jste Táborsko nikdy neporazili. Neměli jste z toho noční můry?

To jsem ani nevěděl, tím jsme se nezabývali. Vím, že Táborsko mělo vždy kvalitní tým a letos se potápí jako my minulý rok. Je to nepříjemné a bylo to na nich vidět.

Po první vstřelené brance jste vystrčil zadek. O jaké gesto se jednalo?

Dělal jsem práci fotografa novináře, „fotil jsem“. Na tréninku, kde to rovněž praktikujeme, když hrajeme mezi sebou, to bývá více obnažené. Řekli jsme si, že to provedeme po prvním góle, když povedeme. Nechtěli jsme z toho dělat nějakou blamáž, k úctě k soupeři určitě něco vymyslíme a jeden za zápas stačil.

Kdo s tímto nápadem přišel?

Vymyslel jsem to já. Doma chceme bavit diváky a to může být jedna z věcí, která je může bavit. Nevím, jestli si toho všimli, ale pokud se nám bude dařit, vstřelíme rozdílový gól nebo povedeme, budeme se snažit něco vymyslet.

Je vidět, že utkání si užíváte. Pociťujete, že jste zpět na vítězné vlně?

Hráli jsme předtím venku, kde jsme příliš bodů nenasbírali. Doma se nám daří, toho jsme chtěli v obou zápasech využít, abychom po neúspěšné sérii opět načali sérii úspěšnou. Budeme se nyní soustředit opět maximálně na to přivézt body z venku.

Čím si vysvětlujete domácí neporazitelnost v letošním kalendářním roce?

Doma se nám hraje lépe, týmy si většinou venku tolik nevěří. Možná se to týká i nás, ale budeme se to chtít snažit změnit.

Nyní Vás čeká duel s Varnsdorfem, který bude především pro Vás velmi pikantní …

Pro mě s Varnsdorfem je zvláštní zápas vždy, odtamtud pocházím. Hrál jsem tam, plno lidí tam znám, ale od první minuty se od toho oprostím. Letos obdrželi jen šest branek, mají výbornou defenzivu a ze Žižkova se znám i s trenérem soupeře. Vím, že je na dobrou obranu zaměřen, my bychom se chtěli opět brzy prosadit. Na to nejsou zvyklí, mohlo by se jim hrát hůře.

V soutěžní tabulce jste v současnosti na páté příčce se stejným bodovým ziskem jako čtvrté Pardubice. Na obsazení barážové příčky Vám schází jediný bod, láká Vás boj o postup do vyšší soutěže?

Nechtěl bych o tom zatím mluvit. Máme nějaký svůj cíl, ale o baráži konkrétně jsme se nebavili. Uvidíme, kolik budeme mít bodů po podzimu a poté můžeme bilancovat.