Derby je naše! Varnsdorf porážíme 2:0

Utkání 13. kola Fortuna národní ligy přineslo třaskavé derby mezi FK Ústí nad Labem a FK Varnsdorfem! Zápas se nevyvíjel nejlépe pro domácí fotbalisty, ale nakonec se na ně usmálo štěstí a dokázali zvítězit po hektickém druhém poločase 2:0!
Zápas mezi ústeckou Armou a nedalekým Varnsdorfem sliboval zajímavou podívanou, a také tomu tak nakonec bylo.
Utkání začalo za mírného deště a do klání vstoupili lépe hostující hráči, Arma se zpočátku více bránila. Ve 12. minutě došlo k nucenému střídání, když byl ostrým zákrokem faulován Martin Jindráček a toho nahradil Jakub Pícha. Ve 14. minutě byla k vidění jiskřička, Jakub Pícha nahrál ve velkém vápně Jiřímu Kateřiňákovi, ten měl možnost zakončení, ale obrana Varnsdorfu zafungovala a odvrátila pokus na roh. Rohový kop nedopadl pro Armu ideálně a hra pokračovala za stavu 0:0. Ve 20. minutě se naskytla příležitost také Varnsdorfu, z velkého vápna střílel Dordič, ale jeho střela mířila nad Tvrdoňovu branku. Ve 31. minutě přichází ostrý faul a žlutý kartonek získává hostující Zbrožek. V zápětí na to ve 33. minutě obdržel žlutou kartu hráč hostí David Kozma. Bohužel ve 39. minutě přichází další střídání domácích, ze hřiště odchází Jan Peterka, kterého nahrazuje Adnan Zukič. Do konce poločasu se už nic vážnějšího nestalo a celky odchází od kabin za bezbrankového stavu.
Druhý poločas byl hodně odlišný od poločasu prvního. V 62. minutě se fanoušci mohou konečně radovat. Jakub Pícha běžel jako vítr a z pravé strany vyslal parádní přízemní střelu, která končí v síti - 1:0! Zápas se od této chvíle začína přiostřovat. 78. minuta dává důvod k radosti domácích fanoušků, neboť hlavní arbitr vytahuje druhou žlutou kartu, což znamená červenou a vyloučení, trest si vykoledoval hostující fotbalista Kristián Zbrožek. V 86. minutě přidává pojistku po krásné akci Pavel Moulis, který sklízí ovace publika - 2:0! Poslední minuty utkání přinesly vyhrocené situace, když několik hráčů získavá žluté karty. Následuje hvizd píšťalky hlavního sudího, který končí zápas a na Městském stadionu propuká radost! Utkání končí za stavu 2:0

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 2:0