Derby vítěze nepřineslo, Arma remizovala s Varnsdorfem 1:1

Ústí n.L. - V rámci 9. kola Fortuna národní ligy došlo na severočeské derby mezi Armou a Varnsdorfem, které skončilo remízou 1:1. V utkání se notně jiskřilo, sudí Nenadál rozdal na obou stranách osm žlutých karet a dvě červené.
Utkání bylo důležité pro oba týmy, protože oběma soupeřům se v poslední době příliš nedařilo a Arma tak vstupovala do derby ze třinácté pozice, Varnsdorf byl dokonce poslední.

Duel byl z počátku poměrně nervózní a na úvodní šance se muselo čekat. Zápas, tak jak to s Varnsdoferm bývá, byl po celých devadesát minut velmi vyrovnaný a tak lze dělbu bodů za remízu 1:1 považovat za spravedlivou.

Ve 14. minutě zahrozil domácí Pilík, když po přihrávce Zemana trefil gólmana soupeře Porcala. Ve 22. minutě s dostal ke střele obránce Michal Zeman, ale trefil jen připraveného Porcala. O minutu později byl a akci znovu Zeman, když po rohu Pilíka po tvrdé ráně pálil jen těsně mimo tyče.

Ve 29. minutě mohl jít do vedení Varnsdorf, když po kvalitní střele Da Silvy musel zázračně zasahovat Kotěra a míč vytěsnil na rohový kop.

Pak už přišly branky. Ve 36. minutě Porcal vybíhal z branky, ale před Procházkou nedokázal uklidnit míč do bezpečí, ten pak nacentroval na hlavu Štěpána Kacafírka, který uklidil míč do branky - 1:0.

O tři minuty později mohl znovu udeřit Kacafírek, ale po rohovém kopu Pilíka nevyzrál na brankáře Porcala. Pak přišlo vyrovnání Varnsdorfu.

Těsně před poločasem naskočil na trestný kop hostující Stanislav Klobása a posunul míč do branky. Kotěra se mohl jen ohlédnout - 1:1.

Do druhé půle vstoupila Arma s aktivitou, ale k většímu ohrožení branky se nedostávala. Za zmínku stojí pokus hostujícího Durděviče i závary domácích hráčů Peterky s Miskovičem. Následně se pokoušel o ohrožení branky i hostující Breda.

Postupem času se na trávníku začalo více jiskřit a žlutit. V 84. minutě po centru Zemana mohl zakončovat Matějka, ale podklouzl. Před Výborným pak dostal míč do bezpečí jeden z hostujících obránců. V nastaveném čase přišly strkanice. Nejprve dostal žlutou kartu Breda, po pískaném faulu následně zajel do soupeře Jindráček a uviděl červenou kartu. Hned po něm mířil do sprch za červenou i hostující Zieris a po tom všem ještě dostal žluté napomenutí i hostující Zbrožek.

Rozhodnutí na obou stranách mohla přinést 95. minuta. Z trestného kopu vyrazil u tyče parádní střelu Pilíka gólman Porcal. Následně šel do Varndorf přes celé hřiště do brejku a při přečíslení dvou na jednoho zahodil jasnou tutovku Bílek. Z následného rohu už pak nic nepřišlo a zápas skončil remízou 1:1.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 1:1 (1:1)
Branky: 36. Kacafírek – 44. Klobása
ŽK: Peterka, Richter, Miskovič (UNL) - Zieris, Chlumecký, Bláha, Breda, Zbrožek (VDF)
ČK: Jindráček (UNL) - Zieris (VDF)
Rozhodčí:
 Nenadál – Vít, Novák

FK Ústí nad Labem:
 Kotěra – M. Zeman, M. Richter, L. Vaněk, Leibl (69. Šnirc) – J. Peterka (C), Miskovič – P. Pilík, Matějka, D. Procházka (61. P. Výborný) – Kacafírek (61. Jindráček).

FK Varnsdorf: Porcal (C) – Cennerazzo, Zbrožek, Zieris, Chlumecký, Dordič (59. Kocourek) – Durdević, Bláha, D. Breda – Klobása (79. Bílek), W. Da Silva (86. Kozma).

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (Arma): "Měli jsme získat tři body, které bychom potřebovali. Místo toho jsme opět ztratili body na domácím hřišti, beru však v potaz, že se jednalo o derby, které má určitá specifika. Jestli si někdo myslel, že Varnsdorf je slabý tým, tak se mýlil. Varnsdorf má bojovné mužstvo se skvěle vybavenými rychlostními hráči. Věděl jsem, že budeme mít určité problémy, pokud nebudeme plnit to, co máme, a to se nakonec potvrdilo. Bohužel jsme si nechali vstřelit hloupě branku těsně před poločasem. Ve druhém poločase měl Varnsdorf dvě šance a při největší v závěru zápasu nás brankář Kotěra podržel. Z tohoto pohledu je remíza zasloužená.

Zdeňko Frťala (Varndorf): "Nevyhráli jsme, protože jsme neproměnili šance. Znovu opakuji, pokud nedáme více gólů než soupeř, tak nemůžeme vyhrát. Bylo to výborné utkání plné emocí, ale je rozdíl mezi tvrdou hrou a brutální hrou. Je rozdíl mezi tím, jak se k tomu postaví někteří lidé, protože to hraničilo se zdravím hráčů. Bylo to derby a logicky se hráči chovají v určitých situacích jinak než v jiných zápasech. Máme z tohoto zápasu zlomenou ruku a vymlácené zuby. Jestli za takové zákroky nedostanou hráči ani žlutou kartu a to je právě to, co způsobilo závěr celého utkání. Hráči cítili frustraci z určitých situacích, které se posuzovaly úplně jinak proti nám. To nemění nic na tom, že jsme měli více šancí než domácí. Je to bod z venku, který se počítá. Kdyby soupeř proměnil šanci v poslední minutě, tak mohlo být vše jinak. Z protiútoku jsme šli sami na bránu a mohli jsme se radovat my. Byl to zápas plný zvratů, emocí a bohužel i zraněných.“