Devět bodů? Stále je to jen začátek, hlásí Jiří Lindr

ÚSTÍ N.L. - Na podporu v brance si hráči Ústí v poslední době nemohou stěžovat. Po zkušeném Petru Vaškovi převzal ústecké brankoviště Jiří Lindr a spolehlivými výkony zvyšuje akcie Army v druholigové tabulce. Především gólman měl velkou zásluhu na vítězství nad Třincem. "V předchozích dvou kolech se to nepovedlo, tak nyní je nula konečně na mém kontě," usmívá se Jiří Lindr.
Poprvé v sezóně jste udržel čisté konto. Co tomu říkáte?
Jsem rád za vychytanou nulu. V předchozích dvou kolech se to nepovedlo, tak nyní je nula konečně na mém kontě.  Klukům jsem pomohl a měl tam pár zákroků. Celý mančaft  ale výborně bránil, Třinec příliš šancí neměl. Co mě bude stát vychytaná nula? Zatím nevím, zeptám se kapitána Peterky (smích).

V prvním poločase Třinec toho směrem do útoku příliš nepředvedl. Naopak ve druhé půli jste měl dva až tři opravdu exkluzivní zákroky. Máte tak dobrý reflex?
První střela byla tečovaná, zůstalo mi to pod rukou. A u druhé třinecké akce prakticky to samé. Je to i o štěstí, je to padesát na padesát, jestli míč udržíte pod rukou nebo jestli to projde za vás. Jsem rád, jak to dopadlo.

Jak tedy hodnotíte výhru nad Třincem 1:0?
Zápas to byl náročný. Třinec si evidentně přijel pro bod. Nemohli jsme se k nim dostat, bylo složité překonat ten obranný val. Naštěstí jsme do konce první půle vstřelili branku. Prakticky z první střely padl gól. Ve druhé půli Třinec více útočil, zatlačili nás, ale kluci to vzadu perfektně odbránili.

Co říkáte na bodový zisk? Po třech kolech má Arma devět bodů.
Když jsem do Ústí přicházel, nepočítal jsem s tím, že po třech zápasech budeme mít devět bodů. Je to ale pouze začátek sezóny, musíme jít dál.

Čím si vysvětlujete tak dobrý start do sezóny?
Tenhle tým chce vyhrávat, makat a z toho to všechno pramení. Máme ambiciózní tým, jsou tu kluci, kteří se chtějí prosadit ve druhé lize a jít i někam výš. Charakter jsme ukázali už v Chrudimi, otáčeli jsme zápas i doma se Sokolovem. Nic nevzdáváme a bojujeme až do konce i za nepříznivého stavu.

Před sezónou jste na sever Čech přišel z Hradce Králové. Jste tady spokojen?
Partu máme výbornou, nemám si na co stěžovat. Zatím mohu být rád, že se nám daří a jak vše vychází.

Autor: Martin Pešout