Do optimálního výkonu jsme měli ještě daleko, říká po Brozanech trenér Aleš Křeček

ÚSTÍ N.L. - Spokojen s výhrou, ale ne úplně tak s výkonem byl po sobotním přípravném duelu s Brozany trenér Aleš Křeček. V rozhovoru dále prozradil další novinky ohledně kádru, takže už je jasnější, s čím vyběhne Arma do jarní části Fortuna národní ligy. 
Jak byste zhodnotil přípravný duel s Brozany (2:0)? 

V zápase jsme měli velkou převahu, hlavně tedy v prvním poločase. Bohužel jsme převahu nedokázali vyjádřit střelecky. Soupeř bránil svou polovinu hřiště a nedokázali jsme se výrazně prosadit. V tom je to zrádné, že soupeř čeká na jednu svou standardku nebo brejk. A Brozany jednu standardku opravdu měly, která byla nebezpečná. Jinak jsme v utkání měli dobré  i špatné věci. Zbytečně jsme ztráceli míč po individuálních chybách. Soupeře jsme pouštěli do nějakých náznaků, i když do šancí jsme Brozany nepustili. Opět to byl zápas, který nám něco ukázal. Na něčem ještě musíme zapracovat, nebyl jsem úplně spokojen. Do optimálního výkonu to mělo ještě daleko.

Soupeře z nižších soutěží (Neugersdorf, Litoměřicko, Brozany, Dobrovice) porážíte, s prvoligisty se pochopitelně jedná o těžší zápasy a s Táborskem jste prohráli. Odpovídají tedy výkony a výsledky v přípravě síle vaší a vašich soupeřů?

S Táborskem jsme odehráli vyrovnané utkání druholigových parametrů. Když hrajete naopak s týmem, například z ČFL, snaží se bránit a obraz hry je jiný. Dobývame soupeře, máme větší držení míče. Ale málokdo od nás si s tím dokáže poradit. Pokud soupeř z nižší soutěže brání a brání dobře, jako například Brozany, tak se proti němu těžko prosazujeme. To je otázka celého českého fotbalu.


Marián Tvrdoň si už proti vám zachytal v dresu Brozan. Jeho hostování tedy platí? 

Marián je náš hráč s nějakou perspektivou pro tento klub. Jsme tak rádi, že jsme se dohodli a že bude chytat v Brozanech. A proti nám chytal dobře, navíc vychytal Zemičovi (Michal Zeman - pozn. red) stoprocentí šanci. Pro Brozany to bude posila. 


A co další pohyb v kádru?

Youba Dramé už u nás podepsal smlouvu a zůstává. Kingue má nyní problémy s kolenem. Sice netrénuje, ale uzdravuje se, není to nic vážného. A jsme s ním a se Slavií taktéž dohodnuti na spolupráci. Denis Laňka je u nás na zkoušce, je místní, je to fotbalista s nějakou historií, prošel mládežnickými reprezentacemi. Řekli jsme si, že za zkoušku to stojí. Měl nějaké zdravotní problémy, proto trénoval individuálně a nyní tento týden s námi začal trénovat. Proti Brozanům dostal na pár minut šanci a uvidíme, jak to s ním dopadne. Je na zkoušce. Co se týče Ládi Vopata, Dukla chce od nás vyjádření a Láďa s největší pravděpodobností nezůstane. 


Čemu se budete věnovat na blížícím se soustředění v Roudnici? 

Pro tohle soustředění je pro nás podmínkou trénování na přírodní trávě. Snad bude dobré počasí, které nám to umožní, jinak nemá smysl tam jezdit. Pokud to vyjde, bude pozitivní, že změníme prostředí. I z psychologického hlediska. Příprava je dlouhá a pořád jsme ve stejném prostředí. I z tohoto pohledu soustředění přijde vhod a potrénujeme na přírodním hřišti. Bude to herní soustředění, budeme pilovat určité věci, budeme se zabývat taktikou a způsobem hry, který pak budeme chtít praktikovat. 

Všechny dosavadní přípravné zápasy jste odehráli v domácím prostředí. Byl to úmysl? 

Jsem rád, že to takhle dopadlo, nebylo by ideální být pořád někde na cestách. A že jsme odehráli všechny zápasy doma? Jsou k tomu dva důvody. Naše umělka patří k těm lepším v okolí. A soupeřům nevadilo k nám dojíždět. Nebylo mou podmínkou všechno odehrát doma, ale jsem rád, že to tak dopadlo. Teď jedeme na Vyšehrad do Prahy, pak odehrajeme někde venku generálku se Sokolovem, takže i dvakrát se podíváme ven.
SOUVISEJÍCÍ: 

Na jaře se musíme rvát o každý bod, burcuje kanonýr Alexander Jakubov

Kanonýr Jakubov dvěma góly popravil Brozany


PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital