Do Ústí nad Labem přijíždí Třinec

V pátek 14. dubna je sice státní svátek, Fotbalová národní liga ale jede dál. Jako již tradičně od 18 hodin přivítáme na Městském stadionu v Ústí nad Labem tým FK Fotbal Třinec. Dokáže Arma na jaře poprvé zvítězit?
Ve 22. kole přivítají fotbalisté Ústí nad Labem na domácím stadionu Třinec. Přijede tak soused v tabulce, který na Armu ztrácí jeden jediný bod.

Představení soupeře:
Třinecký fotbalový klub byl založen v roce 1921. Slezský klub nikdy nebyl v nejvyšší soutěži samostatné České republiky. V nejvyšší soutěži odehrál celkem šest sezón ještě v dobách Československa. Naposledy se Třinec mezi tuzemskou elitou objevil v sezóně 1975/1976. Třinec je pravidelným účastníkem druhé ligy. V sezóně 2011/2012 sice z této soutěže sestoupil, o rok později se ale dokázal úspěšně vrátit.

Aktuální forma:
Třinec zahájil fotbalové jaro na hřišti pražské Viktorie Žižkov, odkud si odvezl bod za remízu 1:1. Ve druhém utkání dokázal Třinec zvítězit, když doma přehrál Táborsko 2:0. K oběma bodovým úspěchům pomohl gólem Martin Motyčka. V dalších dvou zápasech vyšel Třinec gólově naprázdno. V prvním utkání mu tu stačilo na bod, když ve Vítkovicích odehrál utkání s konečným stavem 0:0. Poté Třinec zajížděl do Olomouce, kde podlehl favoritovi těsně 0:1.

Poslední utkání:
Ve 21. kole se Třinci velmi dařilo. Slezané v domácím prostředí přivítali Varnsdorf, který si z daleké cesty odvezl pořádný gólový příděl. Vše začalo už ve druhé minutě, kdy se prosadil Petr Joukl. Hlavní hvězdou utkání byl ale René Dedič, který se trefil v 16. minutě a zvýšil na 2:0. Ve 37. minutě se třinecký útočník gólově prosadil podruhé. V 64. minutě pak zakončil hattrick a zajistil svému týmu vysoké vítězství 4:0.

FK Fotbal Třinec - FK Varnsdorf 4:0 (3:0)
Branky a asistence:
 2. Petr Joukl, 16. René Dedič, 37. René Dedič, 64. René Dedič.

FK Fotbal Třinec:
 Lukáš Paleček – Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín – Petr Joukl (71. Stanislav Vávra), Martin Motyčka (69. Matej Ižvolt), Dario Krišto, Šimon Šumbera (80. Petr Hošek), Michal Stříž – René Dedič. Trenér: Jiří Neček.

Poslední vzájemný zápas:
V podzimním utkání na hřišti Třince se radovala Arma, která zvítězila 2:0. Před zraky 305 diváků se prosadili Pouček a Výborný a zajistili fotbalistům Ústí nad Labem tři body.

FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 4. Pouček, 56. Výborný

Sestava FK Fotbal Třinec: Paleček – Vengřinek, Bedecs (46. Hošek), Čelůstka (C), Avdić, Michal Stříž – Ižvolt, Málek (46. Malcharek), Krišto (66. Motyčka), Janoščín – Dedič
Sestava Ústí: Tvrdoň – Zeman, Peterka (C), Vaněk (61. Zukič), Šnirc – Kateřiňák, Martykán – Moulis, Výborný, Jindráček (84. Pícha) – Pouček (90+1. Procházka)

Přijďte podpořit Armu v boji o důležité body. Jako vždy na vás čeká soutěž "Dvacku hoď dres mu shoď" a také soutěž s Lukanou, která věnovala hodnotné ceny. Připravili jsme pro nový formát soutěže, máte se rozhodně na co těšit. Začínáme v pátek v 18:00.