Do Ústí přijede Opava. Arma chce favorita připravit o body

ÚSTÍ N.L. - Fotbalové Ústí vyhlíží svátek. Už v pátek 11. srpna přijede na ústecký stadion SFC Opava. Utkání začíná v 18 hodin. Arma chce v domácím prostředí zabrat a připravit favorita Fortuna národní fotbalové ligy o body!
Opava skončila v uplynulém ročníku Fotbalové národní ligy na 3. místě, když do posledního kola bojovala o postup do nejvyšší soutěže. Postup Slezanům těsně unikl, když do HET ligy proklouzla Sigma Olomouc s Baníkem Ostrava. O to víc má slezský klub větší motivaci, aby se mu postup povedl letos.

To ale zase pro změnu příliš nezajímá ústeckou Armu, která chce v domácím prostředí bodovat a favorita se rozhodně nebojí. Armě se úvod sezóny celkem povedl, z úvodních dvou kol vybojovala čtyři body za bezbrankovou remízu ve Vítkovicích a vítězství 2:1 nad Sokolovem. Současně prošla už do 3. kola MOL Cupu, když v úterý přehrála Turnov 3:1.

A v jaké formě se nachází Opava? Do sezóny vstoupila remízou 1:1 s Frýdkem-Místkem, záhy si zlepšila chuť drtivou výhrou 6:2 nad Vítkovicemi. V 1. kole MOL Cupu si pak poradila s Jeseníkem 4:2 a 15. srpna jí čeká 2. kolo s Prostějovem.

Tým vede ambiciózní trenér Roman Shuhravý, který má za sebou angažmá v prvoligovém Jablonci a Varnsdorfu. S Jabloncem vyhrál i MOL Cup a dovedl ho tak do předkola Evropské ligy.

Mezi osobnosti týmu patří jistě Pavel Zavadil, který přišel před sezónou ze Zbrojovky Brno. Ústečtí fanoušci dobře znají útočníka Tomáše Smolu, který působil v Armě. V záloze vypadá zajímavě Ngandu Kayamba, který skóroval proti Vítkovicím. Opava se může opřít o dobrou fanouškovskou základnu a na sever Čech se chystá až 80 fanoušků SFC.

Jak se na Opavu těší zástupci Army?

"Těšíme se. Většina hráčů si odpočinula a věřím, že budeme dostatečně nahecovaní. Budeme chtít Opavu potrápit. Proti Slezanům se nám celkem dařilo, vloni jsme s nimi hráli 1:1 a doma těsně 0:1. Jsme sebevědomí a nenecháme jim nic zadarmo," předesílá kouč Army Jiří Skála.

Útočník Štěpán Kacafírek doplňuje: "Opava je podle mě nejlepší tým ve druhé lize a bude to o nás, jak k tomu přistoupíme. Musíme hrát nad svoje možnosti. Pokusíme se urvat nějaké body. Ale věřím, že to můžeme zvládnout a Opavu srazit. Rádi bychom potvrdili naší formu. Byť herně to úplně není ono, výsledky děláme. Někdy je lepší získávat body a hrát špatně, než naopak. Od toho se musíme odpíchnout."

Arma potřebuje podporu svých fanoušků a tak neváhejte přijít na šlágr Fortuna národní ligy. Překonáme diváckou návštěvu z posledního utkání proti Sokolovu? Tehdy přišlo přes 1 200 fanoušků.

Sestava Opavy z posledního utkání FNL proti Vítkovicím:

Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (83. Mozol), Zavadil (73. Jursa), Zapalač – Smola (69. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Informace pro fanoušky SFC Opava:

Příznivcům Opavy bude vyčleněn sektor E (sektor pro hosty). Občerstvení v hostujícím sektoru bude pro diváky k dispozici. Hosté z Opavy budou mít zajištěný vstup na stadion z Vinařské ulice. Zatím se očekává příjezd skupiny 30-80 fanoušků z Opavy, vstupenky se budou prodávat i na místě před utkáním.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii z utkání MOL Cupu mezi Ústím a Turnovem: