Doma bojujeme, musíme přivézt také něco z venku, velí Filip Novotný

ÚSTÍ N.L. - Na bojovné výkony Filipa Novotného si už ústečtí fanoušci zvykli. Obránce Army spolehlivou hrou pomohl porazit i aspiranta na postup do HET ligy 1. FK Příbram, díky čemuž se Arma přiblížila o něco více záchraně.
Porazit loňského prvoligistu se počítá, že?
Byla to pro nás velmi důležitá výhra. Jsme poslední, měli jsme 21 bodů a potřebovali jsme bodovat. Musíme navázat na výkony doma také na venkovních hřištích. Doma to odbojujeme, získáme tři body, ale musíme si něco odvézt i z venku.

Pomůže výhra i z psychického hlediska?
Po zápase na Žižkově jsme na tom nebyli psychicky nejlépe. Proto jsme to teď museli odbojovat a podařilo se nám získat tři body. Snad nás to nakopne do dalších bojů.

Vzpomeneš si, jak došlo ke vstřelené brance, která srazila Příbram?
Tam byl jasný faul na našeho hráče. Ze standardky se to pak šťastně odrazilo od zdi a brankář nemohl reagovat. Jsme rádi i ze soupeřova pohledu za tento smolný gól. Vypracovali jsme si více šancí, sám jsem měl stoprocentní gólovku, ale přestřelil jsem. Podle mě jsme si vypracovali víc šancí než soupeř, a proto jsme si zasloužili vyhrát.

Hostující kouč Csaplár tvrdil, že Příbram mohla rozhodnout v první půli a měla spoustu šancí. Co tvůj pohled?
V první půli jsme Příbram pouštěli do šancí. Ve druhém poločase jsme podle mě byli více nebezpečněšjí my. Soupeř držel balon, ale do šancí jsme se dostávali. Celkově to bylo vyrovnané utkání a vyhrát jsme si zasloužili, bojovali jsme. Zápas také ovlivnil silný vítr. Saša Jakubov i přesto vyhrál řadu soubojů. Vítr sehrál svůj faktor, ale popasovali jsme se s tím lépe než soupeř.

Kdybyste s Příbramí neuspěli, už by to v tabulce vypadalo hodně špatně, že?
Samozřejmě jsme to měli v hlavě. Musíme vyhrávat, máme to tak už v každém zápase, i předtím s Vlašimí nebo Žižkovem. Je to trochu svazující, ale doma se nám daří. Snad na to navážeme i venku.

Co naplánovat do zbytku sezóny?
Teď nás čekají důležité zápasy, tak musíme zabojovat. Máme to ve svých rukách, budeme hrát ještě s Frýdkem i Vítkovicemi. Musíme předvést, co v nás je. Zbývají čtyři zápasy, ve hře je dvanáct bodů a věřím, že jich získáme co nejvíce.

Autor: Martin Pešout