Dostat čtyři branky je příliš, apeloval trenér Aleš Křeček

ÚSTÍ N.L. - Utkání s Neugersdorfem (6:4) hodnotil trenér Army Aleš Křeček. Dále poskytl nové informace k tvorbě ústeckého kádru. "Ivan Šnirc je na testech v Mladé Boleslavi, proto proti německému soupeři hrál na jeho místě Aleš Hanzlík," nastínil kouč.
Porazili jste Oberlausitz Neugersdorf 6:4. Čemu přičítáte tak divoký výsledek?

Deset branek v zápase se možná líbí divákům, ale určitě ne mně. Když jsme vstřelili gól na 6:1, tak už jsme to měli v klidu dohrát. Pak jsme dostali v závěru tři branky, navíc opět v poslední 90. minutě jsme inkasovali. S tím nejsem spokojen.

S Teplicemi jste dostali gól na 3:3 taktéž v 90. minutě. Nyní soupeř v poslední minutě snižoval skóre. Má to nějakou souvislost?

Možná je to trochu ztrátou koncentrace. Ve druhém poločase jsme měli jasnou převahu a možná si mančaft myslel, že už se nemůže nic stát. A když chybí pokora, tak soupeř to umí potrestat. A potrestal nás i Neugersdorf. Chceme hrát vzadu bezpečně, a proto nemůžeme dostat čtyři branky. To je chyba.

Dosud jste v přípravě odehráli tři zápasy s bilancí dvou výher a jedné remízy. Panuje spokojenost?

Jsou tam dobré věci, ale pak vidím ve hře zbytečné věci, chyby, kterých se musíme vyvarovat.

Neugersdorf měl v sestavě zkušená jména jako Štěpán Vachoušek, Antonín Rosa nebo Jan Štohanzl, což jsou hráči se zkušenostmi z české první ligy. Měli jste z nich respekt?

To určitě ne. Samozřejmě jsme věděli, kdo za soupeře nastupuje. Neugersdorf hraje čtvrtou německou ligu, což je rozhodně něco jiného než čtvrtá liga u nás. Mají zkušené hráče s ligovými parametry. To bylo vidět v prvním poločase, který byl 1:1. Soupeři pak došly síly, zatímco my prostřídali sestavu.

Dříve zaznělo, že o víkendu se rozhodnete, kdo z testovaných hráčů v týmu zůstane. Už je o tom jasno?

To si teprve vyhodnotíme. Každý zápas nám dává nějakou informaci, o tom jak budeme postupovat. Nechceme při výběru hráčů udělat chybu.

Jak se zatím jeví nové posily?

Saša Jakubov vstřelil dva góly, s tím jsme spokojení. Uvidíme, co bude dál. Olivier Kingue je šikovný fotbalista, proti Neugersdorfu tedy udělal chybu při standardce, která se nesmí stát. Musí být zodpovědný při bránění. To je na nás, abychom mu to jasně vysvětlili, co může a co ne. A pokud nebude hrát zodpovědně, tak tady nebude nebo nebude hrávat.

Obránce Ivan Šnirc je na testech v Mladé Boleslavi. Co k tomu říci?

Ivan už v pátek odehrál za Boleslav zápas v Drážďanech. Mladá Boleslav o něj projevila zájem. Samozřejmě jsme mu tuto možnost umožnili. Do úterý je tam na zkoušce, pak se rozhodne, zda si ho Boleslav nechá nebo ne. Proto jsme nyní angažovali Aleše Hanzlíka, který hrál na jeho postu a do středy ho budeme zkoušet.

Autor: Martin Pešout

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: