Doufám, že se nám bude dařit, věří nový gólman Jiří Lindr

ÚSTÍ N.L. - Oporou v brance Army bude v nadcházející sezóně 31letý gólman Jiří Lindr. Ten přichází po skončení smlouvy z Hradce Králové na sever Čech na přestup. Nyní nová posila Army poskytla rozhovor klubovému webu.
S čím opuštíte tým FC Hradec Králové?

V "A" týmu Hradce jsem byl od roku 2005, takže Hradec opouštím po třinácti letech. Začínal jsem tam ve druhé lize, pak jsme v roce 2010 postoupili do 1. ligy. Tři roky jsme byli v první lize v kuse a pak to byly roční epizody, kdy postup střídal sestup. V první lize mám odchytaných 47 zápasů.

Proč jste zamířil do Ústí?

V Hradci mi skončila smlouva. V posledních dvou letech jsem toho moc neodchytal, takže jsem byl vděčný za nabídku z Ústí.

Jakou jste měl poslední sezónu?

Odchytal jsem čtyři zápasy ve druhé lize a tři utkání v domácím MOL Cupu. Do Hradce přišel nový trenér Frťala, ale v mém přestupu to nehrálo žádnou roli. Hradec měl ostatní gólmany pod smlouvou a vrátil se brankář Stejskal z Olympie, který chytal v reprezentaci do 21 let. Radim Ottmar má v Hradci ještě na rok smlouvu, takže tento post měli pokrytý.

Po dlouhé době opouštíte kabinu Hradce a budete se rozkoukávat v novém působišti.

Poprvé budu v jiné kabině. Kromě Hradce jsem jinde nechytal. Bude to novinka a snad to bude dobré.

Zavzpomínejte na své předchozí trenéry.

V Hradci měl úspěšné angažmá pan Kotal, to byl pro mě stěžejní trenér. Dostal nás do první ligy, kde jsme hráli důstojnou roli. V první sezóně jsme byli osmí, pak jsme se v klidu zachránili, byli jsme na 12. nebo 13. místě. Ještě vzpomínám na trenéra Pilného, s kterým jsme také postoupili do nejvyšší soutěže.

Budete domů dojíždět nebo zůstanete v Ústí?

V Ústí budu bydlet. Přece jen jsou to dvě hodiny cesty a nedá se jezdit domů každý den. To by bylo na úkor regenerace a odpočinku.

Budete navazovat na skvělého gólmana Petra Vaška, který na jaře Armě vychytal záchranu. Laťka proto bude vysoko.

Sledoval jsem to, Vašek splnil cíl, s kterým sem přišel a přispěl k záchraně Ústí. Petr Vašek je daleko zkušenější než já, má více odehráno v lize a byl v zahraničí.

Na konci jara Arma vyhrála v Hradci 3:1, díky čemuž nakročila k postupu. Jak jste tuto konfrontaci vnímal?

Ústí u nás hrálo výborně. Byl to zápas, který se nám v Hradci vůbec nepovedl a Ústí hrálo o záchranu, ale hrálo velmi dobře. Oproti Vítkovicím a Frýdku-Místku bylo Ústí o třídu jinde a divil jsem se, že hráli vůbec o záchranu.

Jak se vám zamlouvá úroveň druhé ligy?

Vždy jsou až čtyři týmy, které hrají o postup. Zbytek je velice vyrovnaný. Ve druhé lize můžete hrát stejně o vršek tabulky, jako o spodek. Je to extrémně vyrovnaná soutěž. Hradec byl po podzimu desátý a ještě pět kol před koncem ligy hrál o postup.

S čím půjdete do angažmá v Ústí?

Doufám, že se nám bude dařit. Zázemí je dobré, tribuna krásná. Oproti Hradci se tu už aspoň něco postavilo (úsměv).

Kdo vás do Ústí zlanařil?

Agenta nemám, jednal jsme na přímo s trenérem a ředitelem klubu panem Heidenreichem. Fotbalový rybník u nás není tak velký, takže se rozkřiklo, že jsem byl volný.

Autor: Martin Pešout